reklama

Rodinné a komunitní centrum Ládví se zaměří na mezigenerační vztahy

reklama

Osmička pro rodinu, příspěvková organizace MČ Praha 8, bude od příštího roku provozovat nové rodinné centrum v Kobylisích. Jeho hlavním cílem bude propojení mezigeneračních přenosů, hledání možností pro vzájemný rozvoj a podporu.

Osmička pro rodinu sdružuje několik rodinných a dětských klubů. „Všechna naše centra sledující cíl v posílení osobní i společenské odpovědnosti, spolupráci a komunity a v podpoře rodin,“ vyjmenovává ředitelka Osmičky pro rodinu Kateřina Halfarová. „V Čimicích se zaměřujeme především na rozvojové aktivity pro celé rodiny, v Bohnicích se snažíme tematicky orientovat na respekt k přírodě a životnímu prostředí. V nově budovaném centru v Kobylisích budeme aktivity směřovat na podporu rodin,“ specifikuje zaměření Halfarová.

Činnost jednotlivých center je totiž založena na specificích území, na kterých působí. „Snažíme se přizpůsobovat struktuře obyvatel v našich čtvrtích a jejich zájmům. Reagujeme tím na současný stav, na jehož základě připravujeme program. Jeho hlavním cílem budepropojení mezigeneračních přenosů, hledání možností pro vzájemný rozvoj a podporu. Aktivity budeme cílit také na rodiče vracející se do pracovního procesu po mateřské či rodičovské dovolené,popisuje místostarosta MČ Praha 8 Radomír Nepil.

Aktivity nového centra budou postaveny tak, aby mohly navazovat i na ostatní centra. „Chtěli bychom, aby naše organizace vytvářely jeden celek. Provázanost nám umožňuje získat zpětnou vazbu. Naší činností přispíváme k efektivnímu formování rodinné politiky v Praze 8,“ plánuje Halfarová.

V Rodinném a komunitním centru Ládví bude fungovat dětský klub pro děti a mládež i pro seniory, otevřená herna pro nejmenší, pro dospělé zase coworkingové centrum. Centrum bude umístěno v nevyužívaném objektu ve vnitrobloku mezi ulicemi Taussigova a Za Střelnicí. „Jsem vděčný magistrátu, který na rekonstrukci budovy, která potrvá asi rok, uvolnil formou dotace 20 milionů korun,“ informuje místostarosta Nepil.

Rodinné a komunitní centrum Ládví plánuje také spolupráci s KC Hrubého, které se stalo oblíbeným místem setkávání rodin s dětmi. „Bohužel není v našich současných možnostech uspokojit vzrůstající poptávku po dalších aktivitách. Slovo konkurence neznáme, naopak, těšíme se na sdílení zkušeností a vzájemnou spolupráci. Komunitní a rodinné centrum Ládví v Kobylisích navíc nabídne širokou škálu akcí pro dospělé, což je prozatím mimo náš program,“říká Kristýna Janyšková, vedoucí Komunitního centra Hrubého.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama