reklama

Runway Park: Automotive víkend s historickými i závodními vozy

reklama

Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Runway Park se nachází přímo na bývalé letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel a nabízí tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí velkého mezinárodního letiště. V pořadí již šestý prázdninový víkend se v Runway Parku uskuteční na téma automotive.  

Návštěvníky Runway Parku tak tento víkend čeká například ŠKODA AUTO, tentokrát se závodním speciálem ŠKODA FABIA R5 a dále autogramiáda autokrosaře Václava Fejfara a vodního slalomáře a kajakáře Jiřího Prskavce. Trabant muzeum Motol návštěvníkům ukáže Trabant 1.1 a Trabant 600. Na historické kousky se mohou příchozí těšit také ze sekce motorek, a to konkrétně na Jawu 555 z roku 1959, Stadion S22 z roku 1961 a ČZ Trial z roku 1969, které do Runway Parku přiveze Spolek Půldecky. Detailní program na každý den je k dispozici na www.runwaypark.cz. Jako každý víkend budou v Runway Parku také již tradiční komentované prohlídky speciální letištní techniky. Dále několik ukázek letištních profesí, jako psovodů, kteří se svými zvířecími pomocníky představí, co jejich práce na mezinárodním letišti obnáší. Nedílnou součástí programu bude i představení letištních hasičů či prohlídka letadla Airbus A319.

Do Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem nebo po předložení vstupenky z Runway Parku na dispečinku. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava zdarma nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park.

Při vstupu do Runway Parku se prochází bezpečnostní kontrolou. Vstupenky do Runway Parku jsou k dostání online v prodejní síti GoOut.cz či na webových stránkách Letiště Praha www.runwaypark.cz, kde návštěvníci najdou také kompletní informace včetně programu na jednotlivé víkendy. Cena vstupného do Runway Parku je pro dospělé za 180 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 120 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 450 Kč.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama