reklama

Runway Park: víkend nejen se zdravotníky

reklama

Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Runway Park se nachází přímo na bývalé letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel a nabízí tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí velkého mezinárodního letiště. Tento víkend se v Runway Parku objeví zejména nemocnice, zdravotníci a pacientské organizace. 

Čtvrtý prázdninový víkend bude v Runway Parku ve znamení již tradiční komentované prohlídky speciální letištní techniky. Dále několika ukázek letištních profesí, jako sokolníků a psovodů, kteří se svými zvířecími pomocníky představí, co jejich práce na mezinárodním letišti obnáší. Nedílnou součástí programu je také představení letištních hasičů, letadla a zábavní program pro malé i velké. Jen tento víkend, od 24. do 26. července, se však mohou návštěvníci těšit i na nemocnice, zdravotníky a pacientské organizace. Veřejnost si tak bude moci prohlédnout několik sanitních vozů, včetně unikátní sanitky ATOS, ve kterých jim zdravotníci poskytnou například zjištění krevní skupiny, vyšetření kožních znamének, informace o správném mytí rukou či zdravotní osvětu. Samozřejmostí jsou praktické ukázky v poskytování první pomoci dětem i dospělým. Detailní program na každý den je k dispozici na www.runwaypark.cz.

Do Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem nebo po předložení vstupenky z Runway Parku na dispečinku. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava zdarma nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park. Při vstupu do Runway Parku se prochází bezpečnostní kontrolou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama