reklama

S dermatologickými zákroky můžete vypadat tak mladá, jak se cítíte

reklama

Metody, které dnes nabízejí dermatologická centra, pomáhají ženám se znaky stárnutí, stejně jako s jinými problémy, které je mohou potkat mnohem dříve, než se objeví první vrásky. Většina klientek se na odborníky v oblasti dermatologie obrací především s přáním zmírnit viditelné příznaky stárnutí, které jim přidávají na věku i přesto, že na duši se cítí stále mladé a žijí aktivní život.

Zatímco mladší ženy přicházejí s přáním pozvednout oční víčka nebo zvětšit rty, zralé ženy se na dermatology obrací obvykle v době, kdy je trápí vrásky, povadající pleť a tvorba takzvaných syslíků. Ty vznikají poklesem tkáně pod dolní čelist. I proto lékaři většinou připravují sérii několika zákroků na míru, která ženě v obličeje opticky odebere pár let.

Nejčastěji používáme aplikaci kyseliny hyaluronové a botulotoxinu. K pozvednutí povadajících tkání lze pak mimo jiné využít schopností mezonití, které dokáží liftovat tkáň bez použití skalpelu. Pozadu však nezůstává ani laserové ošetření pleti. Toho využívají buď klientky, které trápí obava z jehel a invazivních zákroků nebo naopak klientky, které si přejí komplexní obnovu struktury pleti a využívají tak laserového resurfacingu s vynikajícími omlazujícími účinky,” popisuje přístup k omlazení pleti a zbavení žen vrásek MUDr. Lucie Rajská, Ph.D. z Kliniky preventivní dermatologie.

Není to jen o vráskách

Mezi častý problém, se kterým ženy na kliniku přicházejí, patří nesjednocený tón pleti. S tím dokáží dermatologové pomoci díky peelingu, ať už chemickému nebo laserovému. Chemický peeling narušuje vrchní vrstvu pokožky, a proto umí regulovat pigmentové skvrny a vyčistit póry. Oproti němu peeling laserový pokožku nenarušuje vůbec a k omlazení dochází zevnitř.  

Sjednocení barevného tónu pleti lze dosáhnout také pomocí CO2 laseru, a to bez vpichů a skalpelu. Během jednoho sezení harmonizuje texturu pleti a sjednocuje její odstín. Jde o velmi efektivní cestu pro okamžité pozvednutí ochablé pleti. Lze s ním odstraňovat také benigní kožní projevy za vzniku jen minimální jizvy.

Často saháme po biostimulačním světle, které umí řešit akné, alopecii či urychlit hojení po provedených chirurgických výkonech,“ doplňuje výčet metod dermatoložka MUDr. Zuzana Kotlasová z Kliniky preventivní dermatologie v Praze.

Pravý věk prozradí i nohy

Někdy se ženy na odborníky z oblasti dermatologie obrací i s tím, že jim roky přidávají rozšířené cévky. Ty se projevují třeba metličkami na nohou nebo pavoučkovými névy v obličeji. K jejich odstranění slouží cévní laser. S tím lze efektivně bojovat i se striemi nebo jizvami, které se za život na lidském těle nasbírají. 

TIP: Rozlučte se s žilkami a rozšířenými cévkami

Na Klinice preventivní dermatologie vám pomohou také s nepříjemnými rozšířenými žilkami nebo cévkami, které s postupujícím věkem na obličejích žen přibývají. Laserový paprsek, který zacílí na danou žilku, způsobí, že se cévka zataví a postupně se vstřebává a ve výsledku ztrácí. Ošetření navíc podporuje tvorbu kolagenu, takže se po něm můžete těšit i z pevnější pleti.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama