reklama

Sara Sandeva – nechci být „zaškatulkovaná“

reklama

„Zahrát si Alžbětu Stuartovnu byla pro mě velká výzva. Je to dobovka a navíc moje vůbec první role v historickém filmu. Jsem ráda, že měl režisér Zdeněk Jiráský odvahu obsadit mě vlastně do dospělé role a já jsem za to vděčná. Jsem z toho filmu dojatá a moc jsem si natáčení užívala,“ řekla na novinářské předváděčce televizního filmu Bůh s námi – od defenestrace k Bílé Hoře Sara Sandeva.

Jak doplnila má ráda nabídky, které jí neukazují jen jako éterickou bytost, ale jako herečku, která zvládá široký záběr postav. „Nechci být zaškatulkovaná a hrát jen jeden typ. Samozřejmě jsem se na roli připravovala, četla si v historických análech, diskutovali jsme, učila jsem se pohyby, prostě chtěla jsem Alžbětu zvládnout na maximum. Snad se mi to povedlo,“ s úsměvem dodala Sandeva.

Film, v němž hlavní role Jindřicha Matyáše Thurna, jednoho z vůdčích stavů protihabsburského odboje ztvárňuje Karel Dobrý a jeho manželku Zuzanu Alžbětu Tereza Hofová, připomíná 400 let od pražské defenestrace. Tou začalo české stavovské povstání, které přerostlo v celoevropský konflikt, a stál hlavu sedmadvaceti českých pánů na Staroměstském náměstí.

„Já Jsem na roli manželky Jindřicha Matyáše Thurna kývla, když jsem se seznámila s obsazením filmu, a to mě nadchlo. Důležité bylo i to, že šlo o historickou látku, což je pro herce vždycky zajímavé. A když jsem si přečetla scénář, tak jsem prostě byla nadšená a nebylo, co řešit. Na takovou nabídku se může říci jedině Ano, jdu do toho s chutí a ráda. Myslím si, že je v něm i něco jen naznačeno, takže diváci se možná budou po zhlédnutí toho díla sami pídit po historických souvislostech. A to je dobře,“ uvedla Tereza Hofová.

Kromě zmíněné trojice si ve filmu zahráli i Štěpán Kozub, Ondřej Malý, Eva Josefíková, Robert Mikluš a řada dalších. V televizní premiéře jej uvede ČT1 13. května.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama