reklama

Satelitní televize za korunu je nesmysl. Na skrytých poplatcích zaplatíte přes 5 000 Kč

reklama

Dezinformační kampaň ze strany poskytovatelů placené satelitní televize provází blížící se přechod z pozemního digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T na nový standard DVB-T2. Největší tuzemská satelitní služba Skylink se snaží prostřednictvím rozporuplných informací o tzv. druhé televizní digitalizaci získat nové zákazníky, jimž slibuje satelitní přijímače, instalaci a aktivaci služby za jednu korunu. Internetový deník Televizníweb.cz však upozorňuje, že avizovaná cena je zavádějící.

„Akční nabídka se týká pouze těch zájemců, kteří se satelitnímu operátorovi upíší minimálně na dva roky a objednají si některý ze základních programových balíčků, nikoli však omezenou programovou nabídku. Nejlevnější základní balíček Smart vyjde na 239 korun měsíčně, nejdražší Komplet na 1 100 Kč měsíčně. Násobeno 24 měsíci, na které se zákazník musí upsat, aby získal instalaci a přijímač za korunu, vychází nejnižší nabídka na 5 736 korun a nejdražší dokonce na 26 400 Kč,“upozorňuje web.

Od března navíc základní programový balíček Smart u Skylinku zdraží na 259 korun měsíčně, takže instalace a přijímač za korunu ve skutečnosti vyjdou zájemce nejméně na 6 216 korun. „Pokud má domácnost více televizí a chce na nich přijímat satelitní Skylink, cena se jim bude podle počtu přijímačů násobit,“doplňuje Televizníweb.cz. Ani instalace satelitní služby Skylink ve skutečnosti není za korunu. Smluvní technici si totiž účtují cestu k zákazníkovi a materiál – výložník nebo konzoli pro uchycení paraboly a případné použití plošiny nebo instalaci paraboly na střeše, což je v případě satelitní televize velmi pravděpodobné.

Z výhodné akce „za korunu“ se tak může pořizovací cena satelitní služby Skylink vyšplhat na několik tisíc korun. Podobně Skylink postupoval již při první televizní digitalizaci v letech 2008 až 2012, kdy divákům sliboval základní programovou nabídku zdarma. Jakmile byla digitalizace dokončena, Skylink zavedl pro omezenou základní programovou nabídku servisní poplatek 29 korun měsíčně, který každoročně zvyšuje. Aktuálně tento poplatek činí 89 Kč. Zákazníkům Skylinku, kteří si nechtějí nastavovat SIPO nebo inkaso a zaplatí tento poplatek jednorázově na rok dopředu, od března letošního roku stoupne na 117 korun měsíčně.

Jediným opravdu bezplatným způsobem příjmu televizního vysílání zůstává pozemní digitální vysílání. Po přechodu na nový standard DVB-T2 nabídne více televizních programů, včetně stanic ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a další doplňkové služby. Pro diváka bude přechod na DVB-T2 znamenat pouze jednorázový výdaj na koupi nového přijímače. Základní set-top box pro příjem DVB-T2 vysílání vyjde na pouhých 550 korun. Nové vysílání ve standardu DVB-T2 lze naladit již nyní prostřednictvím tří celoplošných přechodových sítí nové generace. Dosavadní vysílání DVB-T bude Česká republika vypínat od listopadu letošního roku do června 2020.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama