reklama

Schumacher a Charouz: Spojení těchto dvou má logiku

reklama

Proč drolit síly, když dohromady jsme silnější? Možná tak nějak uvažovali majitel Charouz Racing System Antonín Charouz a zakladatelé US Racing Ralf Schumacher a Gerhard Ungar. Vzniklo tak spojení, které má ve světě motorsportu zvuk a soupeřům oprávněně nahání strach. A to nejen v seriálu FIA F4.

Charouz Racing System a US Racing mají v německém seriálu ADAC Formule 4 jasný cíl – vybojovat titul. Zároveň se chtějí zúčastnit vybraných závodů italské F4. To je však jen ta nejviditelnější část. Spojení těchto velikánů má však hlavně propojit odborné znalosti a mnohaleté zkušenosti ze závody napříč moto sportem. Vždyť Ralf Schumacher vyhrál 6 Velkých cen ve formuli 1, sedmadvacetkrát se postavil na stupně vítězů. Jezdil za Jordan, Williams a Toyotu. Gerhard Ungar od roku 1987 odváděl skvělou práci v Mercedesu, podílel se například i na vývoji motorů pro F3. Antonín Charouz je jediným českým závodníkem, který dokázal vyhrát závod mistrovství světa cestovních automobilů na okruzích, na kontě má rekordních 43 titulů šampióna a vychoval spoustu jezdců světové extratřídy.

V loňské sezóně jeho stáj Lotus ovládla seriál Formula V8 3.5 jak v týmech, tak Pietro Fittipaldi triumfoval mezi jednotlivci. Zaznamenal také historické vítězství s vozem Aston Martin LMP1 007. V letošním roce je jako první český tým v seriálu Formule 2, navíc ve spolupráci s Ferrari. To je jen velmi stručný výčet úspěchů. Když se práce dělá dobře, tak to zkrátka funguje. Program US Racing – Charouz Racing ve Formuli 4 má samozřejmě další návaznost. Je zřejmé, že pokud jezdci v F4 vidí, že pokud budou dobří, tak se mohou posunout o další krůček nahoru, mají o motivaci postaráno. Protože z F2 je mezi absolutní elitu už hodně blízko.

Důkazem budiž například mladíček Lirim Zendeli, který po dvou závodních víkendech suveréně vede pořadí jezdců německé F4. V kuloárech se spekuluje, že už se na něj informovali u Ferrari. Ale není to jen o něm. Vždyť další jezdec týmu David Schumacher měl sice v úvodních závodech smůlu, přesto jde o obrovský talent. Aby také ne, když je to synovec slavného Michaela Schumachera. V US Racing-CHRS je také rakouský borec Mick Wishofer. V neděli na Hockenheimu vyhrál a dává o sobě hodně vědět. Zapomenout nesmíme ani na Čecha Toma Beckhäusera. Ten se „velkému“ závodění věnuje teprve od loňska a už také vyjel první body v životě. Právem je i členem české reprezentace. Shrnuto a podtrženo, pokud US Racing-CHRS nepotká sportovní neštěstí, je reálné, že bude mít po skončení sezóny čtyři vozy v elitní desítce. A to je něco, co se rozhodně nestává každý den.

 Foto: Facebook, adac-motorsport.de

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama