reklama

Jak se slaví Vánoce a Silvestr na Maledivách? Zjistěte to na vlastní kůži

reklama

Chcete přes svátky zažít něco netradičního, odpočinout si od zimy a načerpat energii ze slunce? Odborník na cestování, Letuška.cz, doporučuje destinaci měsíce Maledivy. Málokdo ví, jaké jsou svátky v zemi, kde se neslaví Vánoce. A co teprve Silvestr bez ohňostrojů. Udržení čisté přírody totiž něco stojí.

Krásné počasí, písčité pláže a křišťálově čistá voda vytváří z Malediv stále více vyhledávanou destinaci. Na své atraktivitě však ani přes vysoký zájem turistů nic neztratily. Při příjezdu na tento ostrovní stát jste dokonce povinni zaplatit ekologickou daň, což pomáhá udržet přírodu v původním stavu. Během Silvestrovské noci ohňostroje nečekejte. Kvůli okolním ostrovům a hrozbě znečištění moře jsou zde zakázané. Místní hotelové komplexy vám dokáží nabídnout luxus, který jde ruku v ruce s přirozeností Malediv. Můžete tak přespat v jednoduchých chatkách a přitom si vychutnávat mořské speciality a užívat si nejčistší pláže, jaký tento stát nabízí. Proč tady nestrávit nezapomunutelné Vánoce zrovna letos?

Šťastné a veselé na Maledivách

Vánoce místní obyvatelé tradičně neslaví. To však neznamená, že zde o Štědrý den nadobro přijdete. Luxusní letoviska dbají na výzdobu a tradice. Některá svým hostům dokonce dávají vánoční dárky. Vánoce na Maledivách se nesou zejména ve znamení jídla. Letos vám kost z kapra v krku neuvízne a vánočku zde také nehledejte. Na štědrovečerní tabuli budou samé zdravé potraviny. Najdete zde čerstvé ryby, krevety, chléb roshi, ale i krocana nebo jehněčí.

Oslava nového roku pod hladinou

Kromě svých pláží lákají Maledivy i podmořským životem. Unikátní ekosystém v okolí ostrovů se doslova nabízí k prozkoumání třeba na Nový rok. Maledivy tvoří řetěz 19 korálových ostrovů, z nichž šest je na seznamu nejkrásnějších atolů světa. Určitě nevynechejte Ari atol, kde je možné adrenalinové potápění se žraloky. Nejkrásnější místa pro potápění pak nabízí Raa atol se žraloky, želvami a mantami.  O pestrobarevné ryby a korály zde opravdu není nouze, na druhou stranu je vše neokoukané a neponičené, jelikož je toto místo stále turistickou novinkou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama