reklama

Šéfautorka nejúspěšnějších českých seriálů vydává knihu pro děti

reklama

Spisovatelka Halina Pawlowská pokřtila novou pohádkovou knihu Elvíra, strašidlo z kontejneru. Elvíru probudila k životu šéfautorka nejsledovanějších seriálů u nás – Ordinace v Růžové zahradě a Doktoři z Počátek – Lucie Paulová.

I když kniha je na světě jen několik málo dní, samotná Elvíra už doprovází všech pět dětí Lucie Paulové celé roky. Poprvé její příběhy poslouchal dnes třiadvacetiletý Jonáš, nejmladší Frýdu (2,5 roku) pohádky o pražském strašidle teprve čekají. Všech pět dětí Lucie Paulové dorazilo podpořit maminku na křest i s kamarády, takže dětí tu bylo víc než dospělých. Kmotra Halina Pawlowská sama plánovala dobrodružství Elvíry vydat, protože ji ohromně baví, ale nestihla to. Proto, stejně jako bývalá hvězdná moderátorka a současná šéfová úspěšných seriálů TV Nova Lenka Hornová, přišla alespoň Elvíře popřát úspěch. A rozjely to ve velkém za asistence všech svých přátel a jejich dětí. Podpořit svojí kamarádku přišel i spisovatel Ondřej Neff s partnerkou herečkou Ljubou Krbovou, nebo moderátorka Eva Decastelo s rodinou. Pokud bude Elvíra stejně úspěšná, jako jiné projekty, na kterých se Lucie Paulová podílela, bude u českých dětí populárnější než třeba Harry Potter,“ zaglosovaly na závěr křtu Lenka Hornová a Halina Pawlowská.

Kdo je Elvíra?

 

  • Elvíra je normální, běžné kontejnerové strašidlo. Kontejner je její domov, živí se odpadky a taky je dovede zužitkovat. Je zvídavá, mlsná, nešikovná, ale vynalézavá, a má dobré srdce. Dovede i číst a vlastní dokonce jednu knihu: Průvodce Prahou. Díky ní zná město jako svoje boty a vyráží na toulky za jídlem a dobrodružstvím.

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama