Senzace, Lotus zakončil parádní víkend! Binder v Monze zase vyhrál

Parádní víkend si může odškrtnou český tým Lotus. Rakouský závodník René Binder totiž vyhrál i druhý závod na okruhu v italské Monze a úspěšně tak zaútočil na první příčku v celkovém hodnocení jezdců v seriálu Formula 3.5 V8.

Byly to velké taktické šachy. Lotus tak dnes může slavit nejen co se týká samotného závodění, v Monze to však byl také dokonalý manažerský počin. René Binder byl totiž povolán do boxů přesně v momentu, kdy z toho mohl v konečném důsledku vytěžit. A to se také přesně stalo. Nakonec si vypracoval pohodlný náskok na zbytek startovního pole, který v klidu uhájil až do cílové šachovnice. „Musím smeknout, jak to tým zvládl. Zavolali mě na pit stop těsně předtím, než na trať vyjel safety car. Prostě super,“ pochvaloval si Binder, který má spolu se včerejším triumfem už celkem 98 bodů a je ve vedení pořadí jezdců celého seriálu.

Na paty mu však bude ještě šlapat velká smečka hladových vlků a ke konečnému vítězství je tak určitě ještě dlouhá cesta. Mezi adepty na titul určitě zůstává i Binderův týmový kolega Pietro Fittipaldi. Po technických problémech na startu skončil v Monze čtvrtý a stejné místo mu patří i v pořadí jezdců. Dobrou zprávou pro Lotus je i fakt, že český tým zůstává na čele pořadí týmů. Další zastávka seriálu je na pořadu 27. a 28. května ve španělském Jerezu.