reklama

Sexuální trendy roku 2019? Nic není tabu!

reklama

Doba jde stále kupředu a se zrychlujícím se způsobem života a příchodem moderních technologií se postupně mění také přístup k postelovým hrátkám. Objevují se nejrůznější pomůcky, zvyšuje se otevřenost a i dříve zavrhované přestává být tabu. Kam sexuální hrátky současnosti směřují a jaké jsou nejžhavější trendy tohoto roku?

Vztah jako hra pro více hráčů

Čím dál více lidí zanechává monogamních vztahů a oddává se tzv. polyamorii, tedy vztahu s více partnery. Tyto vztahy jsou ve společnosti čím dál přijatelnější a mnoho osob, i z řad celebrit, se o nich nebojí otevřeně promluvit. Pokud je polyamorie ve vztahu oboustranně přijatá a partner se neuchyluje ke lžím, není na ní v podstatě nic zlého. Je však potřeba vždy dbát na ochranu, a to nejen před nechtěným otěhotněním, ale hlavně proti pohlavním chorobám, které se v milostných víceúhelnících mohou velmi snadno a rychle šířit.

Nové hračky

Další zálibou, která je na vzestupu, jsou čím dál důmyslnější sexuální hračky. Pořídit dnes lze téměř všechno s přívlastkem inteligentní. Na trh postupně přicházejí chytré vibrátory, které si dokáží zapamatovat, co se uživatelce líbí a podle toho se pak chovat. Trendem jsou také jakékoliv přístroje ovládané na dálku, například chytrým telefonem s aplikací nebo speciálním ovladačem. Ve světě pánských pomůcek se zase těší vysoké oblibě strojky na masáž prostaty. Rovněž na vzestupu je nahrazování klasických vibrací v přístrojích sonickými vlnami.

Alternativní partner

Událostí, která způsobila v posledních měsících v Česku poprask bylo otevření pražského nevěstince, jehož „zaměstnankyně“ jsou tak trochu netradiční. Nejedná se totiž o živé osoby, ale silikonové panny, které si zákazník může pronajmout a využít je pro naplnění svých sexuálních fantazií. „Panny jsou vytvořeny tak, aby vypadaly jako skutečné ženy, jejich tělo je z vysoce kvalitního silikonu, který je příjemný na dotek. Klademe vysoký důraz na hygienu, po použití panny důkladně čistíme a udržujeme. Materiál, ze kterého jsou vytvořeny, je antibakteriální, takže není třeba se obávat žádných nemocí,“ říká tým Naughty Harbor, www.naughtyharbor.cz, prvního nevěstince se silikonovými pannami v Česku. Toto zařízení je útočištěm například těm, kteří si chtějí užít mimo partnerský vztah, ale přitom se vyhnout klasické nevěře. Do budoucna se očekává rozšíření podobných podniků, které by brzy měly nabízet nejen silikonové společnice, ale také společníky. Pannu je možné si rovněž nechat vytvořit na míru podle vlastní preferencí.

Sexuální autonomie

Současným trendem, který má návaznost na rozvoj erotických hraček je, že ženy se čím dál tím méně zdráhají se o sebe postarat po sexuální stránce samy. Zvyšuje se poptávka po vibrátorech, které jsou stále důmyslnější a disponují mnoha funkcemi. Pomůcky k uspokojení již nejsou tabu a často dochází k tomu, že jimi ženy obdarovávají i své kamarádky. Není to však tak, že by se ženy stranily klasického sexu, ale spíše se nebojí užít si i něco navíc.

A co polohy?

I když každému vyhovuje něco jiného, trendy současnosti říkají, že nejoblíbenější netradiční polohou v posteli je tzv. The Hook (v překladu háček). Jedná se o polohu, kdy se žena ležící na zádech zahákne svými kotníky za partnerova ramena. Poloha vyžaduje více flexibility ze strany ženy, avšak její provozovatelé si ji chválí pro vysokou míru intimity a sexuálního prožitku.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama