reklama

Sexy bendžista zve na novinku Jonny vyhrává v Národním divadle – dvě hodiny nabité zábavou

reklama

Taky jste v centru Prahy narazili na nepřehlédnutelné plakáty s polonahým ztepilým černošským muzikantem s bendžem v rukou? Překvapivě nezvou na striptérskou show ani do alpského lyžařského rezortu, ale na rozvernou jazzovou operu Jonny vyhrává do Národního divadla! A pokud se necháte zlákat, na jevišti sice tohle sexy tělo na živo neuvidíte, ale rozhodně nebudete zklamaní. Ve zlaté kapličce vás totiž 7. a 20. března čeká opravdu nevšední zážitek s operou.

Provokativní plakát není samoúčelný, odkazuje k ději téhle žhavé novinky v repertoáru Národního divadla. Jak v jednom z rozhovorů prozradil režisér David Drábek, zatímco pro vizuál opery Jonny vyhrává stál modelem medik studující v Brně, přímo v inscenaci Jonnyho ztvárnil Jiří Rajniš, který měl ještě před půl rokem 120 kilogramů, ale výrazně na sobě zapracoval a vypadá teď neméně skvěle. Dalšími klíčovými postavami jsou romanticky exaltovaný skladatel Max (Jonathan Stoughton), jehož se snaží držet při zemi operní zpěvačka Anita (Petra Alvarez Šimková). Maxovými protihráči jsou úspěšný a obletovaný houslista Daniello (Igor Loškár) a černý jazzový muzikant Jonny. Max touží po slávě, Jonny po Daniellových vzácných houslích, které se nezdráhá ukrást…

Odvážné dílo, jehož autorem je skladatel s českými i německými kořeny Ernst Krenek, se do Prahy vrací po 91 letech. V době svého vzniku na přelomu století byl Jonny vyhrává (Jonny spielt auf) hitem, který šokoval a zároveň bavil publikum po celém světě. „V několika málo dnech mi bylo jasné, že jsem se přes noc stal jedním z nejslavnějších středoevropských skladatelů. Nečekaný úspěch mě vyvedl z rovnováhy a potýkám se s tím dodnes,“ napsal Ernst Krenek (1900–1991) roku 1942 jako exulant v USA.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama