reklama

Siláci se sešli na Pilské nádrži

reklama

V sobotu 22. června se na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil druhý ročník České strongman ligy a Středoevropský pohár. Tyto závody jsou uskutečňovány pod záštitou společnosti AQUASYS a ČNFS (Česká národní federace strongman).

Dopoledního klání České strogman ligy se zúčastnilo patnáct siláků z celé České republiky. Na Se ziskem 69ti bodů se na prvním místě umístil Tomáš Kolář, na druhém místě Martin Sedláček a na třetím Petr Havlík.

Odpoledního klání o Středoevropský pohár se zúčastnilo 13 závodníků z pěti států. Souboj o vítězství svedli v šesti náročných disciplínách (Truck Pull, Overhead medley, Keg Toss, Car Deadlift, Fingals Fingers a Atlas stones).

O bohatý doprovodný program se postarala společnost AQUASYS. Návštěvníci si mohli vyzkoušet simulátor formule, pro děti byly přichystány skákací hrady, malování na obličej a mnoho dalšího. Velkým zpestřením soutěže byla těžká stavební technika společnosti. Mužskou sílu vyvážily i krásné ženy a díky účastnici Miss ČR 2017 Michaele Šmejkalové a Oleksandře Mykoliuk byly tyto závody velkým zpestřením sobotního programu pro diváky z celé střední Evropy.

Vítězem Středoevropského poháru se stal se ziskem 58 bodů Oleksandr Kocherhin z Ukrajiny. Druhé místo obsadil polský závodník Rafal Kobylarz s 55 body. Třetí příčku se ziskem 52 bodů obsadil Pavlo Kordiyaka z Ukrajiny.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama