reklama

Skladatel a kytarista Lukáš Sommer odehraje dva benefiční koncerty pro obce postižené tornádem

reklama

) Lukáš Sommer – český kytarový virtuóz, skladatel a aranžér odehraje dva benefiční koncerty pro obce na Břeclavsku a Hodonínsku postižené nedávnou přírodní katastrofou. Přidává se tak k řadě umělců, kterým není lhostejný osud lidí zasažených tornádem.

Hrad Brumov rozezní 25. července od 17 hodin tóny španělských, italských a českých duchovně laděných skladeb. Celý výtěžek ze vstupného poputuje na účet Charity Valašské Klobouky.

„Zpráva o katastrofě na Moravě mě velmi zasáhla, nejen proto, že tento kraj mám moc rád, ale mám tam i spoustu přátel. Je fascinující sledovat, kolik soucitu a snahy pomoci tato tragédie vyvolala. I já cítím povinnost přispět tím, co umím“, řekl k chystaným koncertům Sommer.

Druhý koncert se koná 20. srpna od 17 hodin v kostele sv. Josefa ve Štítné nad Vláří, se stejným programem. Obě akce mají název Koncert pro světlo, Sommer jím chtěl vyjádřit naději na postupný návrat životů obyvatel těchto obcí do normálu.„Velice děkuji městu Brumov, jeho starostovi panu Kamilu Mackovi, i farnosti ve Štítné nad Vláří za ochotu se na koncertech podílet“, dodal Sommer.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama