reklama

Škola kola: 10. prosince vychází nová výuková kniha Josefa Dresslera a Markéty Navrátilové

reklama

Úspěšná kniha Škola kola se dočkala nového vydání. Tentokrát se Josef Dressler, mistr světa v biketrialu a nejzkušenější český učitel jízdy na kole, spojil s uznávanou sportovní fotografkou Markétou Navrátilovou a společně se zajímavými hosty a žáky ukazují čtenářům cestu přes překážky nejen v sedle kole. Už od 10. prosince si můžete knihu zakoupit na www.skolakola.cz a na prodejnách Alpine Pro nebo si ji 16. prosince odnést podepsanou ze křtu v 360 Lounge Baru v Praze.

Dlouho očekávané nové vydání knihy Škola kola je konečně zde. Jak sám autor říká, tolikrát musel říci svým žákům a lidem kolem, že první vydání již nelze koupit, až nevydržel a rozhodl se vydat tuto populární výukovou knihu znova. Svou zásluhu má na tomto rozhodnutí i Markéta Navrátilová, uznávaná sportovní fotografka a kamarádka, se kterou se dohodli na spolupráci.

Znovu a lépe

Markéta je skvělá cyklistická fotografka a Pepa za jedenáct let od prvního vydání nasbíral řadu nových zkušeností. Napsal desítky výukových článků, potkal stovky nových žáků na svých výukových campech a viděl jejich problémy a starosti. Pomohl v cestě k titulu Mistra světa v biketrialu Lacovi Jánoškovi. A taky musel sám trénovat na závody a exhibice, učit se. Tohle vše se snažil vložit do nového vydání Školy kola a Markéta to vše pozorovala přes objektiv svého fotoaparátu.

Nejsnáze se učí na příkladech

Vysvětlovat výuku na principu porovnávání se Pepovi osvědčilo nejlépe. Proto s Markétou vybral čtrnáct hostů, které učí jednotlivé dovednosti. „Oni jsou velmi různými druhy cyklistů, mají různobarevný pohled na jízdu na kole a skvěle odrážejí její rozmanitost. A samozřejmě také ukazují nejčastější chyby a zlozvyky, která dělá většina z nás.“ říká autor knihy Pepa Dressler. Markéta k tomu dodává: „Hosty jsme vybírali velmi pečlivě. Tak aby bavili čtenáře, ale samozřejmě i nás. Aby měli co říct a byli se o to ochotní podělit ve svých textech na začátku kapitol. Dávají knize nový rozměr a věříme, že naše čtenáře bude kniha učit, ale i bavit.“ Jak Pepa s Markétou často zdůrazňují, knihou chtějí mimo jiné ukázat dětem i dospělým, že za každým úspěchem stojí chuť a vůle pracovat. Ale také to, že stačí zlepšit základní dovednosti a z jízdy mohou mít mnohem větší radost. Lépe pak budou ovládat kolo a budou tak i bezpečnější. Kniha je rozdělena do 14 kapitol, které jsou rozděleny podle dovednosti, typu cyklistů a prostředí. Mezi žáky jsou herec Tomáš Hanák (rovnováha), tenista Tomáš Berdych (rytmus), moderátorka Lucie Výborná (jízda do kopce), skikrosař Tomáš Kraus (jízda z kopce), cyklistka Kateřina Nash (zatáčení), herec Roman Vojtek (jízda přes překážku), cyklista Radomír Šimůnek (přeskok překážky), olympijský vítěz Lukáš Pollert (děti), Tomáš Hanák ml. (teenageři), zpěvačka Tonya Graves (ženy), cyklista Zdeněk Štybar (silnice a bidon), režisér Jakub Kohák (město), moderátor Martin Veselovský (enduro), cyklista Danny McAskill (street).

Křest pro nás bude odměnou

Od nápadu k realizaci knihy uběhl více jak rok. V listopadu 2012 Pepa s Markétou nafotili vzorovou kapitolu s Tomášem Hanákem v Nižboru. Od té doby ujeli mnoho kilometrů na místa, kde se fotilo, proseděli hodiny u počítače vybíráním fotek, retušemi i psaním textů a v grafickém studiu strávili nejednu bezesnou noc. Do tiskárny zamířilo téměř šest tun papíru. Svou novou knihu osobně představí světu 16. prosince na křtu ve fusion hotelu – 360 Lounge Bar (Panská 9, Praha 1), kterým bude provázet Tomáš Hanák. „Křest pro nás bude v podstatě odměnou za ten rok plný práce. Chtěli jsme si ho užít s našimi přáteli, ale i dalšími lidmi, kteří nám fandí. Proto jsme dali 50 vstupenek do prodeje (www.skolakola.cz). Hosté křtu si mohou knihu na místě koupit a na autogramiádě si ji nechat podepsat. Ale hlavně se mohou těšit i na některé další hosty z knihy, kteří slíbili účast“, říká Pepa Dressler. Nové vydání knihy Škola kola bude v prodeji od 10. prosince 2013.  Má 272 stran, formát 210x260mm a cena je 490,- Kč. Knihu si lze podepsanou objednat na stránkách www.skolakola.cz a nebo prohlédnou a zakoupit na vybraných prodejnách Alpine Pro.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama