reklama

Slavnosti piva Krušovice slibují skvělou hudbu, královské pivo a klání o nejlepší guláš nebo štrůdl

reklama

Přípravy na Slavnosti piva Krušovice jsou v plném proudu, královský pivovar pozve všechny příznivce na návštěvu v sobotu 14. září. Své brány otevře v pravé poledne. Všichni se jako každoročně mohou těšit na skvělou muziku – letos například v podání kapel Tři sestry, Wohnout a dalších, exkurze i výborné pivo. Celou akci bude moderovat populární herec Tomáš Matonoha. Vstupné se neplatí, kvůli pohodlí návštěvníků bude jako vždycky zajištěna kyvadlová doprava. 

Hudební program nabídne několik koncertů. Jako první zahraje Megaphone (12.15 – 12:45), následovat bude skupina Sto zvířat (13:15 – 14:00). Od 15:00 do 16:00 hodin si diváci užijí skupinu Wohnout, poté přijdou na řadu kapely This (16:30 – 17:30 hodin), Circus Brothers (18:00 – 19:00 hodin) a Brutus (19:30 – 21:00 hodin). Vyvrcholením hudebních vystoupení bude koncert skupiny Tři sestry od 22:00 do 23:15 hodin. Všechna uvedená vystoupení se uskuteční na hlavním pódiu. Letos se ovšem návštěvníci mohou těšit i na doprovodné podium, kde vystoupí DJ duo Malalata a různé regionální kapely.

Na Slavnosti piva Krušovice se chodí také na výborné pivo. Pivovar na ně zve do zóny #moje království, kde budou na čepu všechny druhy krušovických piv za skvělé ceny. Královská Desítka se bude prodávat za 25 korun, jedenáctka Mušketýr za 27 korun, královská Dvanáctka, královský Nefitr, Krušovice Černé a Pšenice za 29 korun. K dobře vychlazenému pivu si mohou návštěvníci dopřát kvalitní a chutné jídlo. V zóně #moje království najdou i královský fotokoutek k pořízení fotky s blízkými na památku.

Všichni zájemci se dále mohou vydat na exkurzi do pivovaru zdarma. Od průvodců se dozvědí informace o historii a podívají se do některých provozů, kde se světové pivo vaří. Prohlédnou si také zrekonstruované nádvoří s novou výsadbou stromů, které se nedávno otevíralo. Návštěvníci dostanou příležitost ochutnat světové krušovické pivo přímo z ležáckého tanku. Exkurze se budou konat od 13:00 do 18:00 hodin, registrace je na místě. V době konání slavností lze také navštívit nově otevřené muzeum.

Návštěvníky jistě potěší i letošní novinka – klání o nejlepší guláš a štrůdl. Zájemci se budou přihlašovat prostřednictvím e-mailu, přičemž dostanou finanční příspěvek na pořízení surovin (2000 korun na guláš, 1000 korun a štrůdl). Soutěžící mají za úkol doma uvařit tři litry guláše nebo upéct stanovené množství jablečného štrůdlu. O vítězích budou rozhodovat sami návštěvníci Slavností piva Krušovice, kteří při vstupu dostanou dva žetony, a to s obrázkem jablíčka a kotlíku. Po ochutnání každý napíše na druhou stranu žetonu číslo nejlepšího guláše či štrůdlu a vhodí vše do krabice. Vyhodnocení soutěže se uskuteční ve Vinyl baru. Medailista na třetím místě získá tři kartony piv a balík buřtů, stříbrná pozice slibuje dva kartony piv a vepřovou kýtu. Absolutní vítězové obou kategorií získají pivní rentu a řád zlatého guláše či štrůdlu, stejně jako v pohádce Princezna se zlatou hvězdou.

A ještě jedna novinka pro sportovce: poprvé v historii se na Slavnostech piva Krušovice uskuteční turnaj v malé kopané. Zájemci se budou přihlašovat rovněž prostřednictvím e-mailu, každý tým dostane vodu a poukázky na čepované pivo a jídlo. Zápasy se budou hrát od 12:30 do 15:00 hodin. Tým na třetím místě dostane karton piv a grilovanou krůtu, tým na místě druhém karton piv a grilovanou kýtu. Vítězové získají pohár a pivní rentu.

Více informací zájemci najdou na stránkách slavnostikrusovice.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama