reklama

Sobotní ochutnávku festivalu SOUNDTRACK Poděbrady navštívilo více než deset tisíc lidí!

reklama

Letošní festivalový trailer nového Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady si nenechalo ujít více než deset tisíc návštěvníků tohoto oblíbeného lázeňského města. Hlavní program sobotního odpoledne, soustředěný v lázeňském parku a na přilehlé kolonádě, patřil všem věkovým kategoriím, nejvíce si však užili rodiče s dětmi. Hudba zněla z několika scén, na kterých se střídali kapely i sólisté, pestrý program zahrnoval i školu tanga a swingu, multimediální prostor s hudebními nástroji nebo exkluzivní předpremiéru nejnovějšího Spielbergova animáku podle Roalda Dahla Obr Dobr.

Večerní program už patřil naplno oslavám filmové hudby a jejím tvůrcům, pomyslným festivalovým vrcholem se stal koncert slavných filmových melodií v podání Soundtrack Orchestra pod taktovkou Martina Kumžáka. Písně z filmů Hvězdné války, Piráti z Karibiku, Indiana Jones, James Bond a dalších zazněly v podání Dashi, Ondřeje Rumla, Michaela Kocába a Michala Pavlíčka, úplné finále patřilo Davidu Kollerovi, Michalu Dvořákovi a úvodní písni z filmu Amerika.

A jakými slovy shrnuje festivalouvou ochutnávku Michal Dvořák coby iniciátor a ředitel festivalu? „Jsem nadšený, že tak obrovské množství diváků přišlo zjistit, co vlastně festival Soundtrack obnáší a že se nám podařilo fanoušky informovat o tom, jak bude vypadat jeho první ročník. Protože formát našeho festival a způsob prezentace filmové hudby spojený s interaktivitou návštěvníků je v Čechách absolutně ojedinělý. Vznikl na základě zážitků a zahraničních zkušeností a byl bych moc rád, aby lidi pochopili, o co nám jde. Že je to festival pro celé rodiny, v němž jde o interaktivní zapojení diváků a ne pouze o pasivní konzumování. Už teď se na 1. ročník festivalu Soundtrack Poděbrady těšíme tak, že s celým početným týmem začínáme s jeho přípravou už příští týden”.

„Ostrý festivalový start“, tedy 1. ročník festivalu, proběhne od 24. do 27.8. 2017.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama