reklama

Speedway GP na Markétě – karamboly, adrenalin, slunečno a vyprodáno

reklama

Mistr světa Tai Woffinden v sobotu vyhrál Grand Prix České republiky na ploché dráze. Potetovaný divoký Brit vítězstvím v Praze zopakoval svůj triumf z loňské sezony. Tentokrát ve finále porazil legendárního veterána Hancocka, nabitého Slovince Žagara a protřelého Dána Pedersena, když způsobem start – cíl deklasoval soupeře a ještě projel cílem teatrálně po zadním kole.

Woffinden s Hancockem se nyní navíc dělí o průběžné vedení v seriálu mistrovství světa. Legenda ale praví, že kdo vyhraje na Markétě, bývá korunován i na konci sezóny, takže veterán Hancock letos pravděpodobně na podzim ostrouhá…

Kotel více než osmi tisíc diváků na vyprodaném stadionu Markéta sledoval, jak australský supertalent Darcy Ward nezvládl pozici lídra po základní části závodu a byl v semifinále vyřazen. Českým želízkem v ohni byl Václav Milík, jehož cestu závodem zkomplikovala ošklivá kolize s hvězdným Polákem Jaroslawem Hampelem. V první zatáčce přemotivovaný Troy Batchelor vrazil zadním kolem do Milíka, a ten nevyhnutelně trefil Hampela. Následoval náraz obou jezdců do bezpečnostní bariéry, kdy Hampela jen o fous minul z každé strany jeden závodní motocykl. Batchelor byl za vinu na přerušení jízdy vyloučen, Hampel se chvíli nezvedal a byla přivolána sanitka. Naštěstí nakonec oba závodníci odešli po svých za nadšeného (a úlevného) řevu celého stadionu. Zvládli se vrátit na opakovanou jízdu, ale do bojů o nejvyšší příčky nezasáhli, byť Milík dojel tuto jízdu na druhém místě za Woffindenem.

Závodní odpoledne mělo jako vždy spád, od odpoledního programu přes samotné bitvy až k závěrečnému velkolepému ohňostroji. Speedway GP a stadion Markéta opět před vyprodaným stadionem potvrdily, že tento termín je motoristickou špičkou v ČR, prezentací dobré produkce, krásy českých hostesek a samozřejmě exkluzivních sportovních výkonů úrovně mistrovství světa. Světový seriál se posouvá do švédské Malilly, na Markétě se můžeme těšit na další závody včetně extraligy a kultovního zářijového Memoriálu Luboše Tomíčka – program celé sezóny najdete na speedway-prague.cz.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama