reklama

Spojte předvánoční nákupy s cestovatelskými zážitky. V New Yorku na vás čeká nezapomenutelné

reklama

Konec roku a hektický čas svátků se blíží a vy jste ještě nestihli pořádný cestovatelský zážitek? Splňte si své sny v období padajícího listí a objevte místo, které vás vezme za nejrůznějšími kulturami. Výlet spojte s předvánočními nákupy a připravte tak svým blízkým pod stromeček netradiční překvapení. Budete mít vyhráno a zároveň si ušetříte nenáviděný chaos v nákupních centrech.  Odborník na cestování s 25letými zkušenostmi Letuška.cz doporučuje New York. Téměř 9 milionů obyvatel a čtvrti všech typů totiž vytváří z velkého jablka jedno z nejrozmanitějších měst na světě, v kterém nakoupíte výhodně téměř cokoliv.

Nákupy – pro někoho nejoblíbenější činnost, pro některé aktivita za trest. Spojte zábavné s užitečným a vyrazte za oceán. „V New Yorku seženete originální dárky pro své blízké a navíc poznáte hned několik kultur. Koneckonců se zde mluví asi 170 jazyky,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz. Samotný New York je pak rozdělen na pět městských částí: Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a State Island. Je tedy z čeho vybírat.

Nejlepší místa na nákupy

Na výprodeje ale i aktuální kousky dámských, pánských a dětských oděvů všech světoznámých značek vyrazte do několikapatrového obchodního domu Century 21th. „V jedenáctipatrovém obchodním domě Macy´s pořídíte cokoliv od kufrů a nádobí přes kosmetiku k botám, ale hlavně nepřeberné množství oděvů. Na nákup elektroniky doporučujeme navštívit obchod B&H, který najdete na spojnici 34. ulice a 9. Avenue,“ uvádí Josef Trejbal. Navštivte také Outlet New Jersey Garden, na který si vymezte více času. Obrovský dvoupatrový komplex poblíž letiště Newark skýtá množství obchodů všech možných značek za skvělé ceny. Na Broadway se zase nachází největší obchod Victoria’s Secret na světě a dárek od „Viktorky“ by určitě neměl pod stromečkem chybět.

Kde Itálie sousedí s Čínou

Co by to bylo za výlet a nakupování bez dopingu kalorií. Ačkoli je klasikou ochutnat v USA pravý hamburger či hot dog, určitě vyzkoušejte i jiné kuchyně. Ve čtvrti Little Italy vás bude na každém kroku vábit vůně pizzy. Centrem této čtvrti je Mulberry street, kam v minulosti připlouvali migranti z Itálie, a proto se dodnes v této části Manhattanu nachází nejpočetnější italská menšina. Doslova sousedící čtvrtí je Chinatown. „Nasajete zde pravou asijskou kulturu a ochutnáte domácí speciality. Jedná se o třetí nejpočetnější čínskou čtvrť ve Spojených státech a kromě restaurací, kaváren, knihkupectví a obchodů s kořením vám může nabídnout tu pravou atmosféru dálného východu,“ říká Josef Trejbal. Díky vývěsním štítům čínských obchodů a střech připomínajících pagody si můžete odvézt vzpomínky, jako kdybyste pravou Čínu opravdu navštívili.

Letuška.cz si pro vaši peněženku připravila speciální nabídku

New York se může v prosinci prodražit, proto Letuška.cz připravila speciální zájezdy s termíny před Vánoci i po nich. První ze zájezdových balíčku stojí 23 570 Kč za a zahrnuje zpáteční letenku Praha/New York, dopravu z letiště a na letiště taxi službou, ubytování ve 3 – 4 * hotelu v okolí Manhattanu. Termín si můžete vybrat kdykoli od 24. 11. do 20. 12. po dobu 6 dní/ 4 noci. Druhou možností je vyrazit do New Yorku přes Vánoce v termínu od 21. 12. do 26. 12. za 23 980 Kč. Oslavit zde můžete také Silvestr. Tento zájezd stojí 39 450 Kč s termínem od 28. 12. 2017 až 02. 1. 2018. Ceny jsou platné při účasti 2 cestujících. Samotnou letenku do New Yorku koupíte od 9 160 Kč.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama