reklama

Společnost SES změní data startu SES-12 a SES-14

reklama

Společnost SES oznámila změnu nosných raket a termínů pro start satelitů SES-12 a SES-14. Podle nové dohody bude SES-12 vypuštěn s pomocí rakety Falcon 9 od společnosti SpaceX v 1. čtvrtletí 2018, zatímco SES-14 odstartuje na raketě Ariane 5 v témže období, ale o něco dříve. Prohození termínů startů umožní společnosti SES zlepšit kvalitu a kontinuitu služeb pro své zákazníky. SES-12 i SES-14 jsou vybaveny elektrickým pohonem, který jim umožní dosáhnout cílové oběžné dráhy. Do provozu budou oba satelity uvedeny přibližně čtyři až šest měsíců po startu.

SES-14, který vyrobila firma Airbus Defence and Space, bude umístěn na pozici 47,5°W. Kapacitou svého C-pásma nahradí starší družici NSS-806 a bude podporovat kabelovou část SES v Latinské Americe. Svým vybavením pro pásmo Ku rozšíří kapacitu družice NSS-806 o široké paprsky a technologii HTS, kterými pokryje celou Ameriku a Severoatlantický region. Bodové paprsky pásma Ku umožní společnosti SES vyhovět rostoucí poptávce po využití v letecké a námořní dopravě, mobilním přenosu, širokopásmové dodávce a službách VSAT pro podnikové a vládní oblasti. Široké paprsky pásma Ku jsou navrženy k tomu, aby poskytovaly video a datové služby v Latinské Americe, Karibiku a severním Atlantiku. SES-14 také hostuje zařízení NASA Global-Scale Observations of the Limb and Disk (GOLD).

SES-12, velký satelit pocházející také z dílny společnosti Airbus Defense and Space, bude umístěn na 95°E. Satelit rozšíří možnosti SES poskytovat služby přímého přenosu dat (DTH), VSAT a HTS na Blízkém východě a v oblasti Asie a Tichomoří, včetně rostoucích trhů jako jsou Indie a Indonésie. SES-12 nahradí na pozici 95°E NSS-6 a bude umístěn společně se SES-8. SES-12 je největším satelitem, který byl pro SES kdy vyroben a je schopen podporovat požadavky ve více vertikálách od Kypru na západě po Japonsko na východě a od Ruska na severu až po Austrálii na jihu.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama