reklama

Sportovci z Jižních Čech pomáhají dětské onkologii

reklama

Již druhý ročník úspěšné charitativní akce s názvem Power of breath 2014 se ve čtvrtek 19. 12. 2013 konal v českobudějovickém Maxim Music clubu. Společenská akce měla za cíl představit, pokřtít a zároveň také vydražit originální kalendář obsahující 12 černobílých fotografií zachycujících významné sportovní osobnosti se vztahem k Jižním Čechám.

Kalendář vznikl v produkci modelingové a eventové agentury Verona a autorem fotografií je pan Vladimír Homola, zakladatel organizace Specta – sdružení fotografů a generální ředitel ČSAD Jihotrans. Ústředním tématem kalendáře je vnitřní síla člověka vybízející k vůli bojovat a bojovat umí i ti, co jsou na fotografiích zachyceni a mnohokrát to ve své sportovní kariéře dokázali. Na vkusných, civilních fotografiích, si tak můžete v přirozených momentech prohlédnout tyto sportovce: hokejisty Romana Turka, Radka Bělohlava, Petra Sailera, Stanislava Bednaříka, Aleše Kotalíka, Marka Posmyka, Václava Skuhravého, Václava Prospala, Milana Gulaše, motokrosaře Martina Michka, tenistu Lukáše Dlouhého, motokárového závodníka Jindřich Váchu, Mistra České republiky ve freestyle windsurfingu Dominika Kovaříka a fotbalisty: Karla Poborského, Martina Vozábala, Romana Lengyela, Jana Kollera nebo volejbalisty Stanislava Pochopa a Petra Zapletala.

Užili si to

Proč právě kalendář, sportovci a proč Power of breath 2013 vysvětluje majitelka agentury a autorka nápadu, slečna Veronika Poláková. „Agentura Verona dlouhodobě spolupracuje s českobudějovickým fotbalem a hokejem a proto bylo nasnadě zapojit sportovce i do našeho charitativního projektu. Ve sportu i v životě je to někdy o vůli bojovat a o tom najít sílu k dalšímu nadechnutí. My všichni, kteří jsme se na kalendáři podíleli, proto doufáme, že té síly pro děti získáme, co nejvíce“. A co na focení takového kalendáře říkají sami sportovci? „Myslím, že mohu říct za sebe i za ostatní kluky, že nafotit tyto fotky s cílem a vidinou, že pomáhám dětským pacientům, je už samo o sobě dostačující, je to krásná odměna za příjemnou práci a že bych to udělal kdykoli, budu-li o to požádán,“ dodává pan Aleš Kotalík.

Akce se povedla

Výtěžek z dražby kalendáře ve výši 152 775 Kč letos opět putoval na podporu dětské onkologie, konkrétně občanskému sdružení Haima CZ ve spolupráci s nadací Vlaďky Erbové Vlaďka dětem. Toto sdružení sdružuje občany k aktivní pomoci dětem s onemocněním krvetvorby a dětem s onkologickým onemocněním. „Jsme velmi rádi, že si na nás opět pořadatelé vzpomněli a že úspěšní sportovci propůjčili své tváře tomuto projektu a vznikl vkusný kalendář, jehož dražba pomohla dobré věci. Opravdu moc děkujeme, protože jakákoli podpora pomůže dětem snášet jejich bolest, těžkou nemoc a umožňuje nám získat šanci rozšířit možností pomoci,“ říká Kamila Zelinková z OS Haima. Loni bylo pro OS Haima vybráno 290 000 Kč. Akce se kromě sportovních osobností Lukáše Dlouhého, Aleše Kotalíka, Martina Michka či Romana Lengyela, zúčastnily také krásné dámy – Vlaďka Erbová, Taťána Šedivá, Gabriela Dlouhá a také mnoho dalších osobností z českobudějovického kulturního, společenského i podnikatelského života. Moderátorkou večera byla Adéla Jirkalová z rádia Kiss Jižní Čechy a hosté si užili také originální módní přehlídku značek Diesel a Roosevelt Fashion Store. O skvělý raut se postaral catering Pešek&Farka. Kalendář pokřtili Lukáš Dlouhý, Vlaďka Erbová a Veronika Poláková.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama