reklama

Sportovní tváří společnosti Alpine Pro se nově stal trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál

reklama

Kanoista roku 2016 Josef Dostál mezi svátky jako většina z nás nezahálel a vyjednal si nově čtyřletý kontrakt s českou outdoorovou společností Alpine Pro. Ta ho bude oblékat až do olympiády v Tokiu v roce 2020.

Nejlepšího českého kanoistu nyní čeká náročná zimní příprava, ve které kombinuje trénink na vodě, v posilovně i na lyžařských svazích. Vrcholem jeho letošní sezony bude srpnové Mistrovství světa v Račicích, které se do České republiky vrací po dlouhých 60 letech, a kde bude obhajovat titul mistra světa. „Po olympiádě jsem se společně s trenérem Karlem Leštinou rozhodl, že v příštích dvou sezónách se budu maximálně soustředit na singl a kromě své tradiční trati K1 na 1000m budu jezdit i K1 na 500m. S kluky ze čtyřkajaku jsem zažil neskutečné období, kdy jsme kromě olympijského zlata vyhráli snad úplně vše, co bylo možné a stále jsme i držiteli světového rekordu na K4. Na toto období budu vždy rád vzpomínat a klukům za něj moc děkuji. Své rozhodnutí jsem jako první sdělil právě jim. Alespoň je teď při své výšce a váze nebudu brzdit,“ pousmál se Josef Dostál.

Letos bude pro české kanoisty absolutním vrcholem MS doma v Račicích a o to větším lákadlem bude pro Pepu získat dvě individuální medaile. Čtyřkajak a singlová pětistovka se v programu všech závodů časově překrývají a obojí tím pádem jezdit nejde. Svou výkonnost tak Pepa bude maximálně věnovat jen singlu a rád by se posunul ještě o kousek dál. Právě zde totiž cítí velkou šanci. „Momentálně ještě není jasné, jaké tratě v kategorii K4 se na příští olympiádě v Tokiu pojedou. Trenéři mě znají a vědí, co můžou čekat. Právě teď je ideální čas dát šanci mladším klukům, aby nasbírali zkušenosti a zazávodili si. Já v případě zájmu trenérů rád v předolympijské i olympijské sezóně do čtyráku naskočím a vyzkouším si, zda dokážu stále být pro českou posádku K4 přínosem,“ dodal Dostál.

Špičkový sportovec si navíc dal malý novoroční dárek v podobě podepsaného čtyřletého kontraktu s českou společností Alpine pro, která obléká nejen naše olympioniky. „Alpine Pro je tuzemskou značkou, kterou jsem vyzkoušel už během olympijských her a s kvalitou vybavení jsem byl spokojen, a protože jsem aktuálně potřeboval doplnit i svůj zimní šatník, jsem rád, že jsme spolupráci stihli uzavřít, ještě než pořádně nasněžilo,“ zavtipkoval Josef Dostál při podpisu nové osobní smlouvy.

Společnost Alpine Pro dlouhodobě úspěšně spolupracuje s českými sportovci, v minulosti k nim například patřil i skifař Ondřej Synek. „Pepa patří ke sportovcům, kteří mají vysoké nároky na funkčnost oblečení i jeho styl. Zaujala nás i jeho záliba v rybaření, která dobře ladí s naším outdoorovým zaměřením. V nových kolekcích plánujeme s Pepou testovat funkční vlastnosti materiálů i střihy oblečení tak, aby co nejlépe sedly profesionálním sportovcům i našim zákazníkům. Pepa tráví svůj čas hodně aktivně, a proto chceme i jeho prostřednictvím motivovat lidi, aby si uměli život vychutnat a užít. Vyrazíme s Pepou na ryby a ukážeme našim zákazníkům ta nejkrásnější místa, kde se dají chytat hbití pstruzi, i pohled na svět netradičně z vody,“ uvedl Jan Došlý, marketingový ředitel společnosti Alpine Pro.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama