reklama

Stá repríza inscenace Velvet Havel a další májové programové tipy z Divadla Na zábradlí

reklama

Velvet Havel, jedna z nejúspěšnějších inscenací v repertoáru legendárního Divadla Na zábradlí,dospěla k 100. repríze!Originální hudebně-dramatické zpracování velké osobnosti našich dějin s libretem a hudbou Miloše Orsona Štědroně, v režii Jana Friče v roce 2014 získalo ocenění Inscenace rokua stále sklízí nadšené reakce diváků.

V květnu, konkrétně 21. 5., je na programu 99. repríza a 28. 5.následuje jubilejní stá. Miloš Orson Štědroň se nechal volně inspirovat Havlovým životem i tvorbou a s humorem a sobě vlastní zkratkou pojednává o něm, jeho okolí i o nás samotných. Forma představení vycházející z hudby umožňuje uchopit toto nelehké a ožehavé téma s nadhledem a s vysokou mírou originality. V roli Václava Havla exceluje Miloslav König, který za svůj výkon získal Cenu divadelní kritiky 2014.

Miloš Orson Štědroň je spolu s režisérem Jiřím Havelkou podepsán také pod další autorskou inscenací, která na jeviště Divadla Na zábradlípřivádí slavné české osobnosti. Tři literární velikáni Jan Zábrana (Miloslav König) Josef Škvorecký (Petr Jeništa) a Bohumil Hrabal (Ladislav Hampl) bojují o existenci ve víru redaktorských nástrah a normalizace. Své souboje svádí prostřednictvím rychlých psacích strojů, v případě čtvrtého, Jiřího Koláře (Jiří Vyorálek), i za pomoci lepidla. Krásné psací stroje – 30. května v 19:00.

Fantazie na motivy Andersenových pohádek a dětských nočních můr AnderSen aneb Fantazie mě přivede do blázincebude k vidění 22. května v 19:00.Pohádkový svět, ve kterém si víla vezme život, opuštěné děvčátko umrzne na chodníku, cínový vojáček s jednou nohou se rozpustí, a další jímavé příběhy se smutnými konci se proplétají s autentickými vzpomínkami herců. Svobodné parafráze Andersena dávají modelovým příběhům konkrétní, reálné obrysy, přibližují je našim zkušenostem, našemu světu. Dětství jako kombinace Andersenových hororů, strachů ze tmy pod postelí i hádek rodičů.

První novinka aktuální sezony Dánská občanská válka 2018–2024 dostane prostor 25.května v 19:00 Tuto adaptaci kontroverzního sci-fi románu dánského spisovatele Kaspara Collinga Nielsena inscenuje Na zábradlí nová divadelní generace, čerství absolventi DAMU, režisérsko-dramaturgický tandem Adam Svozil – Kristýna Kosová. V hlavních rolích se představí Jiří Černý, Honza Hájek, Petr Jeništa, Dita Kaplanová, Miloslav Konig, Johana Matoušková a Magdaléna Sidonová – ve velmi nečekaných polohách a ve scénografii Petra Vítka a kostýmech Jána Tereby.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama