reklama

Stavba roku Libereckého kraje zná své vítěze

reklama

Výsledky veřejné soutěže STAVBA ROKU 2013 LIBERECKÉHO KRAJE, kterou vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské profesní organizace pod záštitou krajského hejtmana, byly zveřejněny v Liberci. Letošní 9. ročník byl rekordní. V pěti kategoriích soutěžilo celkem 15 staveb a návrhů.

Porota složená z odborníků ve stavebnictví a vedoucích úředníků Krajského úřadu Libereckého kraje navštívila všechny přihlášené stavby a důkladně si je prohlédla. V kategorii Sympatie hlasovala veřejnost a zapojilo se celkem 1394 lidí. V hlavní kategorii o Cenu Doc. Ing. arch. Hubáčka Dr.h.c. bylo nominováno celkem 11 staveb. Absolutním vítězem se stala Rekonstrukce a dostavba hotelu Port u Máchova jezera. Druhou příčku obsadila Budova L Technické univerzity v Liberci a na třetím se umístila Neutralizační a dekontaminační stanice NDS10 ve Stráži pod Ralskem.

Cena Sympatie

Hotel Port zároveň bodoval i v kategorii Sympatie občanů Libereckého kraje 2013, kde získal nejvyšší počet (386) hlasů a zvítězil tak i v hlasování veřejnosti, do kterého byly zařazeny stavby a návrhy ze všech kategorií. Druhou nejsympatičtější stavbou se stala Přístavba městského bazénu Liberec a třetí v pořadí byla Rekonstrukce a dostavba Liberecké výšiny.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama