reklama

Stavební profesionálové přecházejí na pěnu

reklama

Stříkaná pěnová izolace šetří čas. Za jeden den aplikátor zateplí i šest set čtverečních metrů plochy jakékoli složitosti.

Budujete průmyslové areály a haly, bytovou výstavbu, rodinné domy, kanceláře? Pokud stavíte, pak také zateplujete. Relativně novým materiálem je stříkaná polyuretanová pěna, která se k zateplování používá zhruba deset let a pro průmyslovou a developerskou výstavbu je zajímavá z několika pohledů. „Pěnu lze aplikovat na všechny typy materiálů, třeba i na plechové haly, a to horizontálně, vertikálně, zvládne i kulaté tvary, které jinak bývají problém,“ říká Ing. Daniel Mahovský, obchodní ředitel společnosti Chytrá pěna.

Nespornou výhodou Chytré pěny je rychlost aplikace. „Za jeden den dokážeme zateplit i šest set metrů čtverečních plochy. Realizátorům stavby tím dokážeme ušetřit čas, nebo stáhnout časový pres, se kterým se často v jednotlivých fázích výstavby potýkají,“ říká Ing. Mahovský. Podle jeho slov si společnost zakládá i na krátkých dodacích lhůtách. „Konvenční izolační materiál může podléhat výkyvům trhu a nepravidelné dostupnosti, případně delším lhůtám, potřebným pro aplikaci. My od objednávky k aplikaci dokážeme reagovat velmi rychle, expresní dodávky řešíme v řádech dnů nebo pár týdnů,“ dodává Ing. Mahovský.

Ferrari mezi izolacemi

Ing. Mahovský považuje Chytrou pěnu za Ferrari mezi izolacemi, která je i přes svou špičkovou kvalitu za rozumnou cenu. „Zatímco klasická vata za pět let sesedne zhruba o třicet procent, stříkaná pěna za padesát let degraduje zhruba o jedno procento a neztrácí nic ze své funkčnosti. Tepelná, vodní a zvuková izolace, kterou poskytuje, je de facto tak dlouhá, jak životnost stavby,“ doplňuje Daniel Mahovský. Pěna se vyrábí v Nizozemí a má špičkové parametry, postačí tedy slabší vrstva, než u jiných, méně kvalitních materiálů z východní Evropy.

Výhody stříkané pěny
• výsledek je beze spár, tzn. bez tepelných mostů

  • nesesedá, neřídne, drží desetiletí
  • izoluje i proti pronikání vody do stavby, je vzduchotěsná
  • expresně rychle se aplikuje (rodinný dům se zateplí za jeden den)
    • neláká škůdce, ani hlodavce
    • zabraňuje vzniku plísní a hub

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama