reklama

Šťouchnutí na facebooku? Pozdrav nebo žádost o sex?

reklama

Každý z nás to zná, každý to zažívá. Několikrát denně dostáváme tzv. „šťouchance“ (poke) na sociální síti Facebook. Někoho to může otravovat, jelikož v této kratochvíli nevidí pražádný smysl, někoho to prostě baví. Lidé vám tak dávají najevo, že si vás všimli, že na vás myslí, že se o vás zajímají. 

Proč ale taková věc na Facebooku vůbec existuje, když stejně tak vám dotyčný může poslat zprávu nebo „lajknout“ vaši fotku?
Trochu jsme pátrali a vysvětlení máme. Dle několika studentů amerického Harvardu, kde facebook vziknl a nějaký čas se držel pouze mezi studenty, šlo o snahu o sexuální kontakt mezi spolužáky. Když zkrátka nějaký pilný studentík trpěl nedostatkem sebevědomí, osmělil se svou vysněnou šťouchnout na facebooku, aby jí tím řekl v podstatě „Mám o tebe zájem. Chci tě!“. Pokud jeho vyvolená zareagovala stejně, šlo se na věc.

Po rozšíření facebooku i mimo prostředí amerických vysokých škol se tato funkce začala chápat poněkud jinak a její význam se rozmělnil. Ono také není dobře technicky možné chtít sex po někom, kdo je od vás mnohdy stovky kilometrů a nikdy v životě jste ho neviděli. Ale jistě se najdou i tací, kteří v tom vidí ten správný rajc a sex s neznámým atraktivním člověkem by si dali.

Mějme tedy na paměti, že když nás někdo šťouche, zná třeba pravý význam této funkce a říká nám to, co mnohdy chceme (muži), nebo nechceme (ženy) slyšet.
A šťoucháme-li, můžeme očekávat odpověď: „Tak kdy a kde?“

A co vy? Používáte šťouchnutí ve smyslu „Líbíš se mi, chtěl(a) bych tě!“ ?

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama