reklama

Středočeský projekt Oživeno komunity Bétel se stal výhercem 6. běhu Impact First

reklama

Vítězem 6. běhu akceleračního programu Impact First se stala středočeská komunita Bétel. Projektem Oživeno pomáhá uživatelům návykových látek zbavit se závislosti a to prostřednictvím práce v nábytkářské dílně při opravách a restaurování nábytku. Slavnostní zakončení programu proběhlo ve čtvrtek 21. června 2018 ve Mramorovém sále České spořitelny.

Vítězný tým získal finanční odměnu ve výši 50 000 Kč od partnera projektu, Nadace České spořitelny, dále navazující podporu mentorů a členství, které umožňuje práci ve sdílených prostorách sítě Impact Hub.

„Výhru chceme využít na vytvoření kvalitních fotografií našeho nábytku a také na workshop, ve kterém se naučím, jak je dobře vytvářet,” říká spoluzakladatelka komunity Bétel Veronika Tichá. „Účast v programu Impact First byla pro opravdu náročná, ale přinesla nám skvělé výsledky, za které jsem opravdu vděční. Díky programu jsme se propojili se skvělými lidmi, ať už z řady mentorů nebo expertů. Jejich pomoc a nadšení nám pomáhalo při překonávání překážek při rozběhu našeho nového projektu,” dodává Tichá.

„Oživeno jsme vybrali po dlouhém rozhodování poroty. O tom, že si první místo zaslouží, nás přesvědčila jejich houževnatost při rozjezdu projektu a obrovské nasazení v rámci programu,“ říká Jakub Mareš, projektový manažer pro akcelerační programy Nadace České spořitelny. „Po necelých třech letech fungování programu se do něj hlásí stále vyspělejší organizace, které na trhu působí již dlouho. Díky tomu si do Impact First můžeme vybírat projekty, které mají velký společenský dopad včetně takových, které lze škálovat v rámci České republiky,” dodává Mareš.

Oživeno je projekt komunity Bétel, která se zaměřuje na pomoc mužům v boji se závislostmi a to prostřednictvím práce při stěhování, opravování a revitalizaci použitého nábytku. Komunita chce rozšířit svoji činnost také na ženy zapojené do prostituce a závislé na návykových látkách.

Od března do června tohoto roku se programu Impact First zúčastnilo 8 organizací, mezi které patří: Confused , Jarošův statek,Modrý domeček, Mental Café,  Nová Therapy,Oživeno,RECOVERY Adiktologické Centrum.

V rámci programu, a především díky intenzivní práci s mentory, si účastníci vylepšili a stabilizovali své společensky prospěšné podnikání, a to ve všech oblastech byznysu jakými jsou např. organizace práce, nastavení kompetencí v týmu, marketing, cenotvorba, finanční plánování.

ProgramImpact First organizuje síť coworkingových center Impact Hub a je součástí nabídky Nadace České spořitelny a sociálního bankovnictví České spořitelny, která úspěšným účastníkům nabízí i možnost financování jejich projektů formou úvěru.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama