reklama

Studenti z Hradce Králové budou reprezentovat Česko v Lille

reklama

Absolutním vítězem soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU se stala firma Kiš-Kiš z Obchodní akademie z Hradce Králové. Tato studentská firma vyhrála finále soutěže, které se uskutečnilo 16. 5. 2019 v prostorách University of New York in Prague. Studenti si vítězstvím zajistili postup do evropského finále JA Company Of The Year Competition, které bude probíhat 3. – 5. července 2019 ve francouzském Lille. Českou republiku budou reprezentovat mezi 39 dalšími studentskými firmami z celé Evropy.  

Produkt studentské firmy Kiš-Kiš se nazývá Kišáček a jedná se o povoskovaný bavlněný ubrousek na svačinu, který díky přírodnímu včelímu vosku drží tvar a tím plně nahrazuje plastový sáček. Jak sami studenti prezentují – Kišáček je s láskou ručně vyrobený a každý je originál. Produkt je opakované použitelný a nezatěžuje tak životní prostředí.

Kiš-Kiš letos sbírali jeden úspěch za druhým. Kromě vítězství ve finále soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018/19 získala Kiš-Kiš také první místo v kategorii E-shop na soutěžním veletrhu, který se uskutečnil v dubnu v pražské Galerii Harfa. Soutěže se zúčastnilo celkem 43 JA Studentských Firem. Výherci jednotlivých soutěžních kategorií postoupili do UNYP Finále JA Studentská Firma Roku soutěže. Tým Kiš-Kiš se navíc umístil na stupni vítězů ve čtyřech dalších soutěžních kategoriích.

Jsem z výhry extrémně nadšený, ale řekl bych, že ještě více z toho, že moji studenti reálně podnikají,“ komentoval výhru učitel výherní JA Studentské Firmy pan Ing. Zdeněk Pospíšil. „Je to obrovská práce studentů, kteří jsou úžasní a strašně chtěli. Udělali velký kus práce, dokázali to, že jejich firma reálně funguje a prodává, prodali přes 850 výrobků,“ dále dodává. Pro pana Pospíšila se jedná také o osobní úspěch, jak nám rovněž sdělil: „konečně se mi podařilo něco, o čem 19 let sním a toužím, a to dovést studenty k reprezentaci ČR v Evropském finále.“

Výherce zvolila odborná porota složená z manažerů významných firem napříč obory. Porotě letos předsedal Čestmír Ondrůšek, Head of Compliance & Financial Crime Management v Raiffeisenbank. Mezi porotci byli dále například Mark Anderson, marketingový ředitel UNYP, europoslankyně Martina Dlabajová nebo generální ředitelka Manpower Group Jaroslava Rezlerová. „Všechny týmy ve finále předvedly naprosto profesionální a špičkové výkony. Bylo velmi složité zvolit ten nejlepší,“ komentoval hodnocení výkonný ředitel neziskové organizace JA Czech Martin Smrž.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama