reklama

Světové ocenění The Akademia Music Awards české rockerce Electric Lady!

reklama

Jako u mnohých mladých talentů, ani u Terezy Rays alias Electric Lady nebyly hudební začátky zrovna jednoduché a už vůbec ne optimistické. „Kolikrát jsem přemýšlela nad tím, jestli to, co dělám, má smysl,“ svěřila se sympatická rockerka.

„Na české scéně ne a ne prorazit tak, jak bych si představovala. Tak jsem se vrhla na anglickou tvorbu – a zdá se, že to je moje parketa.“ Electric lady si přeje, aby její profesní dráha motivovala mladé, začínající hudebníky v těch počátečních nezdarech. „Ne vždy jdou věci jak by člověk chtěl, a můžete makat poctivě, snažit se sebevíc. Když vytrváte, stane se něco, co vás posune dáů Jako třeba mě spolupráce s Nemoros…“

Electric Lady se se svým EP WICKED dostala až do LA! Tam si získala pozornost The Akademia Music Awards, kteří každoročně hodnotí nejlepší hudební počiny umělců z celého světa. Odborná porota Akademie prohlásila toto EP nejen jako velmi zdařilé, dokonce mu udělila první místo a cenu za nejlepší album měsíce února 2020!

„Když mi z Ameriky přišlo ocenění, nechtěla jsem tomu uvěřit“, svěřila se úspěšná rockerka a tlumočí, co jí přímo napsali z agentury: „Omlouváme se za pozdní odpověď a děkujeme za vaši trpělivost. Ve vaší hudební kategorii jsme vyhodnocovali několik stovek nahrávek, což znesnadnilo naše konečné rozhodnutí. S velkým potěšením vám tedy formálně blahopřejeme k získání ceny Akademia Music Award za nejlepší pop rockové EP  „Wicked“ v únoru 2020 Akademia Music Awards! To je důležitý úspěch a měli byste být na své úspěchy hrdí!“

Electric Lady je funk/rocková sestava kytaristky a zpěvačky Terezy Rays. V kapele účinkují Marek Cába (baskytara) a Lukáš Tričler (bicí). Kapela byla založena v roce 2013 vznikem singlu „Storm“, který se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans, tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následující roky účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku. Roku 2015 vydává debutovou desku „Electrical“. Tu natočila v USA, na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona. V Čechách hudební materiál dotočila i vydala.

Roku 2016 absolvovala kapela tour s plzeňskými Mandrage a dostala se tak před fanoušky Pop a Disco. Ten samý rok vystoupila Electric Lady jako předkapela Nik West. Paralelně také nahrává song  „A Part Of My Heart“, který pro Electric Lady složil slavný hudebník Ivan Kral. O něco později vzniká single Castle Of Sand Electric Lady, který otevírá dveře do Německa a následnou spolupráci tamtéž.

Od roku 2019 spolupracuje s anglickým producentem Nigelem Lowisem. V současnosti pracují na hudební trilogii s pracovním názvem Electric Lady 2020. Více zde: https://www.electriclady.cz/.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama