reklama

Svůj první sociální automobil získali v Sedlčanech

reklama

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Domova Sedlčany. Slavnostní předání automobilu proběhlo ve čtvrtek 21. února 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Zařízení, které provozuje domov pro seniory a osoby s chronickým duševním onemocněním, obdrželo svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Nová Dacia Dokker je současně i prvním vozidlem předaným v Sedlčanech. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice stovky vozidel. Domov pro seniory získal v celkovém pořadí již 760. automobil. „Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory či hendikepované je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohu získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 72 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama