reklama

Tereza Kerndlová, Pavel Callta a David Svoboda se stali porotci na finále soutěže sportujících dívek

reklama

V brněnském Boby centru se konalo finále soutěže Dívka České republiky. Z řad zvučných jmen v porotě usedla zpěvačka Tereza Kerndlová, zpěvák Pavel Callta, olympijský vítěz David Svoboda a fotbalista Petr Švancara. Soutěž Dívka České republiky – Hledáme sympatickou sportující slečnu je unikátní tím, že při výběru finalistek nerozhoduje pouze jejich fyzická krása, ale především sportovní a pohybové nadání, talent a zajímavý životní příběh. Vítězkou se stala 18 letá Kateřina Procházková a získala tak postup na Mistrovství světa v interpretačním umění – olympiádu Talentů (WCOPA) do Hollywoodu.

Soutěž Dívka České republiky nese podtitul Hledáme sympatickou sportující dívku. Hlásí se tedy do ní nejen aktivní sportovkyně, ale i dívky, pro které je sport a pohyb přirozenou součástí života. Tím se odlišuje a je jiná oproti klasickým soutěžím krásy. Soutěžící se divákům představily rozhovorem s pohotovým moderátorem Ondřejem Urbanem  a volnou disciplínou v rámci které jedna dívka dokonce přijela na podium na motorce. Nechyběla ani promenáda v plavkách a přehlídka společenských šatů. Společná choreografie na profi trampolínách a v zumbě byla doprovázena obrovským aplausem diváků. Nutno dodat, že se bylo na co koukat. Diváci mohli sledovat i videoklipy, které finalistky natočily v průběhu svých soustředění.

Dívkou České republiky 2018 se stala studentka gymnázia z Frýdku-Místku Kateřina Procházková. Titul získala v brněnském Boby centru za účasti téměř tisícovky návštěvníků. „Celý rok jsme dřely na soustředěních, ale finálový večer jsme si s holkama užily naplno. Atmosféra byla úžasná. Už teď se těším do Hollywoodu na olympiádu talentů,“ uvedla nejmenší finalistka a vítězka, která měří pouhých 157 centimetrů a jejími zájmy jsou aerobik a snowboarding. Na druhém místě skončila milovnice tance Lucie Lioliasová a třetí studentka JAMU Michala Suchá. Titul Dívka České republiky Sympatie si odvezla Nelly Urbánková z Litovle. Princeznou České republiky 2017 se stala devítiletá Melánie Mařanová z Brna. „Letošním ročníkem jsem nadšena. Finálová osmička Dívky České republiky byla velmi silná,“ uvedla zakladatelka soutěže Aneta Kuklínková.

Odborná porota vybírala z osmi krásných a talentovaných finalistek hlavní kategorie ve věku 16 až 22 let a malých Princezen ve věku 7 až 9 let. V porotě zasedla zpěvačka Tereza Kerndlová, která se sportu aktivně věnuje od malička a byla pro dívky tím pravým vzorem. „Velmi ráda podporuji smysluplné projekty jako je Dívka České republiky, kde se nejedná jen o krásu, ale i o sportovní nadání,“ říká Tereza Kerndlová. Zpěvák Pavel Callta hlasoval svědomitě dle nadání dívek. Bývalý fotbalista Petr Švancara má osmiletou dceru Nikolku, která se věnuje mnoha sportům, takže mu je tato soutěž velmi blízká. „Překvapila mě dívka s číslem 8, která měla volnou disciplínu v aerobiku, a také nakonec zvítězila,“ říká medailista David Svoboda. Už druhým rokem se k soutěži připojila herečka a fotografka Andrea Růžičková. I díky ní má soutěž charitativní podtext. Letos podpořili organizátoři í neziskovou organizací Bez mámy, která v Tanzanii buduje centrum pro sirotky. Posláním organizace Bez mámy je zabezpečit opuštěným dětem základní životní potřeby jako domov, zdravotní péči a vzdělání. „Na finálovém večeru Dívka České republiky jsme získali finance, které pokryjí měsíční stravu pro sirotky za což organizátorům a hlavně Andrejce Růžičkové moc děkujeme,“ říká Michaela Gongolová. Momentálně se v centru v Mahangu nachází 27 ouštěných sirotků.

Jedna z hlavních výher pro vítězku Dívky České republiky je postup na World Championship of Performing Arts konanou v Hollywoodu. V příštím roce proběhne již 21. ročník v Los Angeles. Jedná se o Mistrovství světa v interpretačním umění, neboli v umělecké činnosti v kategoriích tanec, hudba, zpěv, modeling a herectví. Celá soutěž uděluje 400 tisíc dolarů mimořádným talentům. Celkem až 100 porotců složených ze zástupců agentur, ředitelka divadla v Chicagu, prezident Cirkus de Soleil a další, si často vybírají talenty pro další spolupráce.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama