reklama

Tip pro dobrodruhy: Nomádi – výstava o životě na cestách

reklama

Mimořádnou příležitost dozvědět se mnoho zajímavého o životě lidí, kteří chtějí nebo musejí být na cestách, nabízí od 15. června do 31. října výstava Nomádi. Unikátní expozice je volně přístupná na nádvoří Kreativní zóny DEPO2015 v Plzni a kromě denní prohlídky umožňuje také zážitkové nocování v sedmi originálních příbytcích!

Autory vystavených objektů jsou především streetartoví umělci, kteří mají zkušenost s uměleckou existencí na ulici a bez střechy nad hlavou. Reflektují v nich téma nomádství a života na cestách. Svá utopická, inovativní nebo neobvyklá řešení mobilního bydlení přináší čeští i zahraniční architekti a designéři: MAK / mobilní architektonická kancelář, Pavel Karous, Vojtěch Valda, JoyrideTent, Tentsile, Artur Magrot, Čestmír Suška, Galerie 1 hodiny, Jakub Geltner, Matěj Frank, NozomiWatanabe, TIMO, Toy Box, TRON, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara.

Zážitkové bydlení v dočasných a mobilních příbytcích může být trochu nostalgické jako při cestách trabantem na Rujánu. Je trochu uměním jako přespání v dřevěném Favoritu. Je trochu hi-tech jako karavan za kolo s elektromotorem na solární pohon. Je inovativní jako pin-up house složený ze 14 modulů, má cestovatelského ducha jako stan zavěšený na třech lanech a je rozhodně industriální v duchu bývalého depa dopravního podniku.Rezervovat ubytování v jednom ze sedmi příbytků je možné na e-mailu: nomadi@depo2015.cz, ceny se pohybují od 400 do 600 Kč.

Výstavu Nomádi provází atraktivní tematický doprovodný program pro všechny generace: Projekce švédského dokumentárního filmu Mikrotopie – 15. 6. Tvůrčí dílna pro děti s výrobou nomádské hvězdypod vedením japonské umělkyně Nozomi Watanabe – 17. 6. Přednáška nomádky Dominiky o zážitcích
z cesty přes Jižní Ameriku – 20. 6. Tvůrčí dílna pro dospělé a děti starší 12 let s výrobou nomádské hvězdy a krabičky, kde ji ukryjí a vyznačí na mapě – 21. 6. (z důvodu omezené kapacity workshopu je nutná předchozí rezervace na svaskova@depo2015.cz). Koncert kapely Už jsme doma, která nomádským způsobem projela Japonsko, USA, Kanadu i Nový Zéland – 22. 6.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama