reklama

Tip na májový výlet do Plzně: Jarní zoologická zahrada, česko-bavorský festival i tradiční Plzeňské dvorky

reklama

Tápete, kam se vydat ve dnech, kdy počasí nahrává výletům a poznávání nových míst? Chcete si užít tradiční i neotřelé akce? Vyražte do Plzně! Zabavíte se, ať už cestujete sami či s dětmi – v květnu můžete navštívit například česko-bavorský festival Treffpunkt či tradiční akci Plzeňské dvorky. Plzeňská muzea se zapojí do celorepublikové Muzejní noci a plzeňské kostely do Noci kostelů. Spoustu zajímavých akcí zažijete také v zoologické zahradě.

Od čtvrtka 16. do neděle 19. května vás v plzeňském prostoru DEPO2015 čeká česko-bavorský kulturní festival Treffpunkt. Těšit se můžete na tradiční zábavu i kulturní a rodinný program. Treffpunkt představí to nejlepší, co během tříletého projektu díky festivalům mezi Plzní a Regensburgem vzniklo. Nebude chybět ani pravá bavorská biergarten, klobásky a další speciality. Vstup na akci je zdarma.

Už tradiční akce Plzeňské dvorky, během níž se ve městě otevírají rozmanitá zákoutí, dvorky a zahrady, se uskuteční 18. května od 10 do 18 hodin. Navštívit můžete devatenáct dvorků, z nichž dvanáct se nachází přímo v centru Plzně. Absolvovat můžete také komentované prohlídky (vstupenky budou k dispozici v Muzeu strašidel na náměstí Republiky 33).

Noc kostelů je večerem, který otevírá vzácná posvátná místa v celé republice. Letošní rok připadá tato akce na pátek 24. května a zapojí se do ní okolo 700 kostelů a modliteben. Na mnoha místech je program i pro rodiny s dětmi.

O týden později, v pátek 31. května, můžete v Plzni zažít také Plzeňskou muzejní noc. Od 19 do 23 hodin budete moci navštívit hlavní budovu Západočeského muzea, Národopisné muzeum, Muzeum církevního umění i Muzeum loutek, kde bude připraven bohatý doprovodný program. Vstup do všech objektů ZČM bude ve 22:30, v případě Muzea loutek ve 21:30. Během Muzejní noci je možné navštívit také Západočeskou galerii v Plzni, Galerii města Plzně, Galerii Jiřího Trnky, Galerii Ladislava Sutnara, Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí, Český rozhlas Plzeň a Muzeum rodiny Škodů.

Bohatý program nabízí v květnu také plzeňská ZOO, která je na jaře plná čerstvě narozených mláďátek. O víkendu 18. a 19. května se zde konají Dny japonské kultury. Pro návštěvníky je od 10 do 17 hodin připraven celodenní program i tvůrčí dílny pro děti. V sobotu 25. května můžete v ZOO zažít báječné dobrodružství Po stopách Hanzelky a Zikmunda. Od 10 hodin je pro děti připraven celodenní program „kolem světa“. U pokladny dostanou slosovatelnou hrací kartu k plnění úkolů a mohou se mimo jiné setkat i s aktéry cesty kolem světa Lukášem Sochou a Tomášem Vaňourkem.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama