reklama

Tip na májový výlet: Rozkvetlé Kláštery Český Krumlov

reklama

Ve znamení květin se v historických prostorách Klášterů Český Krumlovodehraje celý sváteční den – 8. květen. Květinový jarmarknabídne kvítka z Čech i Holandska, byliny z Itálie a vedle toho i české tradiční i netradiční řemeslné výrobky a dobroty.

V úterý 8. května se od 10 do 18 hodin v Klášterním dvoře spolu s jarmarkem otevřou také oblíbené řemeslné dílny, ve kterých si každý z řemeslníků připravil alespoň jeden výrobek s květinovým motivem. Můžete si tak zhotovit třeba vlastní květináč! Pro dámy bude vedle prodeje květin připraveno hned několik módních doplňků. Příjemnou jarní atmosféru od 14 do 16 hod. umocní českokrumlovská dámská folková skupina Lakomá Barka.

Otevřené řemeslné dílnya klášterní jarmarkse na Klášterní dvůr vrátí v sobotu 19. května. Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi, rodiči nebo přáteli tradiční řemeslný výrobek. K zakoupení budou i hotové kousky. Mimořádně se od 10 do 18 hod. ve Velkém sále zabydlí Tvořivá dílna na téma kosmetika. Dozvíte se mnoho zajímavého o tom, jak se mýdlo vyrábělo, vyzkoušíte si práci s mýdlovou hmotou a můžete vytvořit své vlastní mýdlo, ale i vonné soli, tuhý šampón, parfémy nebo balzámy na rty.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama