reklama

Tip na víkend v Českém Krumlově: Oslavy osvobození s rekonstrukcí historické bitvy a vojenským táborem přístupným veřejnosti

reklama

Víkend 6. – 8. května se v Českém Krumlově ponese ve znamení oslav 71. výročí konce 2. světové války a osvobození města. Návštěvníkům nabídne nejen pietní vzpomínku na padlé hrdiny, ale také autentickou atmosféru dramatické bitvy o Český Krumlov, do které se zapojí vojáci v dobových uniformách i historická vojenská technika.

V areálu za bazénem u Chvalšinské silnice bude celý víkend veřejnosti přístupný vojenský tábor – jedinečná příležitost prohlédnout si techniku a zbraně a poznat celodenní táborový režim vojáků od ranního budíčku přes rozcvičku, přípravu a vydávání jídla, výcvik až po večerku. Mezi prvními hosty budou v pátek 6. května od 10.00 žáci a studenti místních škol, pro které bude sehráno moderované představení o událostech v Československu v roce 1945.

Pietní akt v sobotu 7. května v 11.00 na náměstí Svornosti připomene oběti, účastníky i hrdiny 2. světové války. Za přítomnosti zástupců města, významných hostů a členů vojenskohistorických spolků budou položeny květiny k pamětním deskám vojáků 26. pěší divize armády USA a československým válečných letců z českokrumlovského regionu. V 14.00 vypukne nejatraktivnější část oslav – bitva o Český Krumlov, ve které se střetnou americké a německé jednotky. Do válečné vřavy v areálu za bazénem u Chvalšinské silnice se zapojí příslušníci 4th Armored Division U. S. Army z Pelhřimova a další kluby vojenské historie.

V neděli 8. května v 14:00 víkendové oslavy symbolicky zakončí bourání vojenského tábora a odjezd účastníků v dobových vojenských autech. Akce související s oslavami květnového osvobození organizuje Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov a město Český Krumlov. Vstup je zdarma.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama