reklama

Tip na výlet pro celou rodinu: Královské radovánky v Kašperských Horách

reklama

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do života našich předků a vydejte se 9. a 10. září do malebného šumavského městečka Kašperské Hory. Dvoudenní akce ŠUMAVSKÉ KAŠPERSKÉ HORY V DOBÁCH KARLA IV. pozve návštěvníky do roku 1356, do doby, kdy Karel IV. se svou manželkou Annou Svídnickou a jejich družinou přijíždějí do svého města – Kašperských Hor.

Od pátečního podvečera až do sobotní noci se v Kašperských Horách budou dít nevídané věci. Císaře a jeho choť do města doprovodí početný průvod, jehož součástí budou urození pánové na koních a císařovnin fraucimor. Po uvítání purkmistrem naplno vypukne zábava pro děti i dospělé s dobovou hudbou, tancem, šermířskými souboji… O pobavení císaře i diváků se postarají také kejklíři a šašci Jürgen a Francois. V průběhu obou dnů se odehraje několik divadelních představení, například Mastičkář či Hra veselé Magdalény. Děti se mohou těšit na pohádky Kočovného divadla poutníka Hrocha.

Čilý ruch zavládne na středověkém tržišti s věštírnou, lazebnou a četnými řemeslníky. Své umění předvede kovář, hrnčíř, tkadlec, provazník, přadlena, tesař, košíčkář, mastičkářka, svíčkař, šperkař, písař, mincíř, chybět nebude ani žebrák. Případní zájemci si budou moci prověřit svou zručnost a vybrané řemeslo si sami vyzkoušet.

V sobotu do Kašperských Hor dorazí solná karavana z Grafenau – jako za časů Karla IV., kdy tudy procházela solná stezka. Němečtí kupci složí hold císařovně a dostanou povolení obchodovat se solí, takže si každý bude moci zakoupit sůl dle potřeby. Vrcholem sobotního programu bude rytířský turnaj na koních na louce za hřbitovním kostelem sv. Mikuláše s nádhernými výhledy na panorama střední Šumavy a Pošumaví. Napínavé rytířské klání zakončí slavnostní vyhlášení vítěze a velkolepá ohnivá show na náměstí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama