reklama

TIP NA RODINNÝ VÝLET: Na Sportmanii v Plzni si malí i velcí vyzkouší netradiční a adrenalinové sporty

reklama

Na další oficiální olympiádu si budeme muset minimálně do zimy počkat, po loňském úspěchu Olympijského parku v Plzni se nicméně sportovní nadšenci všech generací mohou i letos v srpnu těšit na velkolepou sportovní událost, díky které si zdarma na jediném místě vyzkouší desítky různých sportů. Desetidenní akce Sportmanie se uskuteční od 18. do 27. srpna v amfiteátru a parku za obchodním centrem Plaza v Radčické ulici. Letošní program bude patřit především adrenalinovým a netradičním sportům, ambasadorem akce je známý český lezec Adam Ondra.

Program Sportmanie odstartuje v pátek 18. srpna v 19:00 hodin slavnostním zahájením. Během deseti dnů nabídne více než padesát sportovních aktivit. Jednou z hlavních atrakcí bude Jump  Arena složená z trampolín o rozměrech 30 x 15 metrů, na kterých se mohou vyřádit děti od čtyř let, ale i dospělí. Vyzkouší si ale i řadu dalších sportovišť jako například lanové a lezecké centrum nebo fit park. Na účastníky čekají střelecké disciplíny, vodní svět s wakeboardingem a paddleboardingem, jízda na raftu nebo bojové sporty. Ranní aktivity začnou každé ráno rozcvičkou, které se mohou všichni zájemci zúčastnit.

Děti, které absolvují určitý počet disciplín, si za jejich splnění odnesou medaili. Kromě sportovních aktivit se účastnicí na místě potkají také se známými českými a zahraničními sportovními osobnostmi a navíc si na Sportmanii mohou také zazávodit. Připraveny budou tři kategorie překážkových běhů Predator – dva z nich budou určené široké veřejnosti. Predator Challange nabídne každý večer divácky atraktivní souboje jednotlivců na překážkách také přímo v amfiteátru.

Areál Sportmanie bude otevřený každý všední den od 13 do 21 hodin, v sobotu a v neděli od 13 do 21 hodin. Pro děti do 3 let je připraven dětský koutek s hlídáním zdarma. V areálu budou k dispozici stánky s občerstvením.

Během sportování se dětem a rodičům vyplatí najít si čas také na jiné aktivity a navštívit plzeňské zajímavosti. V letních měsících nabízí Plzeň rodinám s dětmi zvýhodněnou Velkou rodinnou vstupenku za 999 Kč, na níž mohou během 48 hodin navštívit zoologickou zahradu, Dinopark, Muzeum loutek a science centrum Techmania s jediným 3D planetáriem v České republice.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama