reklama

Tipy na knihy, které na Vánoce potěší slečny, ženy i starší dámy

reklama

Online nakladatelská služba Pointa vybírá ty nejzajímavější tituly, které pod stromečkem potěší ženu každého věku. Nelehké životní příběhy, vtipné rodičovské zážitky, romány k zamyšlení nebo třeba příručka na procvičení paměti; tyto i další tituly jsou k dostání na e-shopu Pointy a objeví se i v tradičních knihkupectvích a na e-shopech.

SILNÉ PŘÍBĚHY BĚŽNÝCH ŽEN

Seznamte se se skutečnými příběhy dvou silných žen, které se mohou stát každému z nás.

Jedna strávila pět měsíců v léčebně v Bohnicích, kde si prošla elektrošokovou terapií, spolykala tunu léčiv a zažila nekonečné množství psycho sezení. Druhé vážně onemocněla maminka. S nemocí přišel nejen boj o holý život blízkého člověka, ale i změna životních hodnot.

Ženy z Bohnic (Edna Nová)

Kniha inspirovaná skutečnými osudy duševně nemocných žen. Dvanáct hrdinek a jedno autentické svědectví o psychiatrické péči v Česku.

Anotace:

Kniha Ženy z Bohnic těží z této tristní zkušenosti a líčí příběhy dvanácti žen, jež se také octly za hranou „normálního světa“. Nebere si servítky a ukazuje lehkost i tíži reality za mřížemi nemocnice.

PR DECK

Kniha vychází 30. listopadu 2020.

Naděje umírá (Iveta Urešová)

Skutečný příběh o tom, jak se vše může během chvilky změnit, když vám do života vstoupí nemoc.

Anotace:

Kniha vypráví skutečný příběh rodiny, která si žije šťastným, poklidným životem. Jenže v jedné malé chvilce se všechno změní. Maminka vážně onemocní a přichází boj o holý život. Najednou vše, co bylo doposud důležité, přestává mít váhu a zůstávají jen opravdové hodnoty.

PR DECK

Kniha je v prodeji.

RODIČOVSKÉ RADOSTI I STRASTI

Děti. Podle mnohých největší štěstí, které nás může potkat. Tomáš Kapras i Barbora Brůnová sdílí své rodičovské zážitky se čtenáři ve svých knížkách. Píšou (a v druhém případě i kreslí) o svých každodenních příhodách, které se svými ratolestmi prožívají. Jejich knihy jsou vhodné pro všechny, kteří mají někdy pocit, že jsou těmi nejhoršími rodiči na světě. Zjistí, že to není pravda a navíc se zasmějí i situacím, při kterých jim běžně do smíchu není.

Já to měl první (Barbora Brůnová)

Komiksový manuál, jak přežít rodičovskou dovolenou.

PR DECK

Kniha je v prodeji.

Hovínko na dortu (Tomáš Kapras)

Sedmadvacet povídek od táty čtyř dětí. O humorných, nečekaných i všedně nevšedních situacích, které rodiče s prcky můžou zažít.

PR DECK

Kniha je v prodeji.

DOSPÍVÁNÍ A PRVNÍ LÁSKY

Andrea Zavadilová zachycuje ve své knize život dívky, se kterou se určitě ztotožní řada mladších čtenářek. Každá žena někdy zažila, jaké to je, když se jí v životě objeví někdo nový. Kniha je plná niterných pocitů, důležitých životních momentů, poučení se z vlastních naivních chyb a pokusů hlavní hrdinky o dospění bez dalších zbytečných omylů, kterých by musela litovat.

Všechna moje M (Andrea Zavadilová)

Příběh psaný jako deník dospívající dívky, která hledá lásku. Jedna kapitola – jeden muž. A všudypřítomné M.

PR DECK

Kniha vychází 26. října 2020.

ROMÁNY K ZAMYŠLENÍ

Knihy Lucie Addicks a Dominiky Hájkové by se daly nazvat jako hořkosladké příběhy se špetkou humoru. První do své knihy otiskává zážitky se svého dětství prožitého za komunismu. Druhá se věnuje aktuálnímu tématu domácího násilí a nevyhýbá se přitom ani tíživým momentům.

Všem mým filmovým hvězdám (Lucie Addicks)

Příběh o vyrůstání na malém městě na přelomu komunismu a demokracie. A taky o filmových hvězdách, které jsou tak krásné, že se do nich všichni chlapi musí zamilovat.

PR DECK

Kniha vychází 19. listopadu 2020.

Neutečeš (Dominika Hájková)

Příběh o tom, jak nás život může překvapit. O domácím násilí, alkoholismu, ale také o touze po lásce, opravdovém přátelství a hledání nové síly.

PR DECK

Kniha je v prodeji.

ÚTRŽKY ZE ŽIVOTA

Další dvě autorky ve svých knihách píšou o svém životě. Karolína Kváš vydává s Pointou knihu autentických útržků z deníku „jedný mileniálky, co furt tak trochu bloudí a hledá cestu domů”. Jana Sobíšková zase sdílí historky z prostředí luxusního butiku, ve kterém začala pracovat, přestože vůbec nerozezná…vlastně nic. A tak třeba prodá vlka místo lišky.

Kamínky po kapsách (Karolína Kváš)

Útržky z deníku, snapshoty, pocity. Opravdový příběhy, co je najdeš tak nějak u cesty. O cizině, o stejskání, o vztazích, o věčným hledání a snaze dospět.

PR DECK

Kniha vychází 16. listopadu 2020.

Butikovky (Jana Sobíšková)

Humorně laděné povídky z nablýskaného prostředí módního butiku. Nejen pro ty, kteří by rádi zakusili starosti bohatých zákaznic.

PR DECK

Kniha vyšla 24. září 2020.

ZÁBAVNÉ I UŽITEČNÉ KNIHY PRO CELOU RODINU

Speciální pedagožka Veronika Nešporová sestavila z osvědčených cvičení pro seniory s Alzheimerovou chorobou knihu. Ta má inspirovat, potrápit, pobavit, ale hlavně potrénovat hlavy nejen našich prarodičů. Monika Tilečková zase přenesla do knižní podoby hru z dětství. Sto osobností, pětadvacet událostí, deset míst, deset předmětů a k tomu pět bonusových hádanek. Rozluštíte všechny?

Dobrá myslivna (Veronika Nešporová)

Soubor krátkých cvičení pro trénink paměti, ale také pozornosti a často trpělivosti. Kniha pro vaši babičku, která si najde místo i u vás v knihovně.

Anotace:

Mozek je houba, která musí neustále nasávat nové informace nebo alespoň pracovat s těmi, které již „vsála“, aby nedošlo k vysychání, drolení – zkrátka zapomínání. Je to podobné jako se svaly: co neposilujeme, to se ztrácí, chřadne, snadno se unaví a nakonec třeba i vypoví službu.

Speciální pedagožka Veronika Nešporová pracuje zejména se seniory, kteří trpí Alzheimerovou chorobou. Z osvědčených cvičení, která pro ně vytvořila, sestavila knihu, která má inspirovat, potrápit, pobavit, ale hlavně potrénovat hlavy nejen našich prarodičů. Jeden totiž nikdy neví, kdy si z nákupního seznamu zapamatuje už jen půlku.

PR DECK

Kniha vychází 9. listopadu 2020.

Historie v hádankách (Monika Tilečková)

Sto padesát veršovaných hádanek pro děti i dospělé. Pojď se s námi přesvědčit, jaká může být s historií zábava!

Anotace:

Sbírka hádanek ve verších, které ukrývají zajímavosti z českých i světových dějin. Sto osobností, pětadvacet událostí, deset míst, deset předmětů a k tomu pět bonusových hádanek. Některé jsou jednoduché, jiné obtížnější, ale každá obsahuje pár pomocných informací, které s hádáním pomůžou. Rozluštíš je všechny?

PR DECK Kniha vyšla 19. října.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama