reklama

Tipy na letní aktivity s dětmi během prázdnin

reklama

Tápete v rozhodování, kam se letos podívat nebo jaký zábavný plán dětem během volného času připravit? Poradíme vám pár osvědčených tipů a dáme vám důležité rady, díky kterým si s vašimi dětmi užijete letní prázdniny plnými doušky.

Táborové radosti

Každý jistě rád vzpomíná na doby, kdy byl poprvé na delší dobu sám bez rodiny a zažíval svá první dobrodružství, nová přátelství, psal pohlednice nebo dopisy v obklopení přírody. V dnešní době technického pokroku už málokdo něco takového podniká. Dopřejte i vy svému dítěti poznat kus z dřívější doby a dejte mu možnost prožít o samotě pár týdnů bez rušivých elementů.

Při balení nezapomínejte na všechny důležité doklady, které by dítě mělo mít s sebou. Častou opomíjenou a podceňovanou věcí je vhodná pokrývka hlavy. V případě nedostatečné hydratace a přímého zásahu slunce hrozí na delších túrách totiž úžeh nebo úpal. Informace o všech základních věcech potřebných pro celý pobyt dostanete přímo od organizátorů předem.

Sportovní výlety na kolech

Během prázdnin můžete vymyslet i spoustu sportovních aktivit. Nejoblíbenějším sportem napříč rodinami bývá cyklistika. Existují spousty cyklistických stezek, po kterých se můžete bezpečně vydat na cestě za poznáním.

Kromě poučení o bezpečné jízdě a správné výbavy na kolo zvažte také možnost úrazového pojištění pro vaše děti. Což samozřejmě neplatí jen pro případy, kdy se chystáte na kolo. Letní prázdniny tradičně patří mezi období, kdy pojišťovny zaznamenávají nejvíce (nejen) dětských úrazů. Například pojišťovna MetLife proto za dětské úrazy, ke kterým dojde během školních prázdnin, nabízí až dvojnásobné pojistné plnění. Kromě kvalitní pojistné ochrany navíc získáte i řadu užitečných asistenčních služeb zdarma.

Zahraniční cesty

Pokud plánujete cestovat do zahraničí, nezapomínejte na důležité věci, které je třeba včas zařídit. Čeká vás nějaká exotická země? Nezapomeňte na povinná očkování a kontrolu pasů – některé cílové destinace totiž vyžadují platnost cestovního dokladu déle než půl roku po příjezdu. Samozřejmostí pro zahraniční cesty by mělo být i cestovní pojištění.

Budete-li potřebovat s sebou své léky na předpis, v případě letecké dopravy počítejte ještě se zařizováním navíc. Je nutné připravit si totiž předem písemné lékařské doporučení.

Během celého času stráveného s rodinou pamatujte hlavně na bezpečnost a opatrnost na všech vašich cestách. Krásné léto!

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama