reklama

Tipy na slavnostní adventní dekorace, které si „vyrobíte sami“

reklama

Vánoční dekorace není nutné vždy jen nakupovat, protože si je pomocí jednoduchých návodů můžeme sami vyrobit. Využít tak lze i vánoční ozdoby, které nemusí skončit pouze na stromečku. Jak tedy na adventní věnec či výzdobu svátečního stolu? Tu pravou atmosféru ve vašem interiéru jednoduše vykouzlíte pomocí přírodních materiálů, dekoračního spreje, světelného řetězu a několika baněk. Ty můžete vybírat třeba z nových designových kolekcí české rodinné firmy GLASSOR, předního výrobce ručně vyráběných skleněných ozdob u nás.

Mezi dekorace, které je třeba v souvislosti s Vánocemi obstarat nejdříve, patří adventní věnec. První letošní adventní neděle připadá na 3. prosince, celé období pak vyvrcholí čtvrtou adventní nedělí na Štědrý den. Tato tradiční dekorace bude tedy zdobit váš dům celý prosinec, proto ústřední motiv vybírejte pečlivě.

Pokud máte rádi severský design, vsaďte na jednoduchý proutěný věnec, který v minimalistickému duchu ozdobte několika bílo-zlatými dekoracemi zavěšenými na stejně barevnou stuhu. Pokud chcete popustit uzdu své kreativitě, můžete proutěný základ společně s květinami nastříkat zlatým dekoračním sprejem.

Tato barva se bude skvěle doplňovat s luxusní tmavě modrou, která je i trendy barvou tohoto roku. „Adventní věnec vyrobený doma můžete jednoduše přizpůsobit letošním trendům, kde vládne kombinace zlaté a modré, severský minimalismus a přírodní zemité tóny a motivy. Skvělými dekoračními prvky jsou také ptáčci na klipu, které jednoduše připnete na adventní věnec, větvičky ve váze nebo na stromek. V různých provedeních je najdete na našem e-shopu nebo v kamenné prodejně v Liberci,“ radí Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR.

S adventním věncem lze v bytě sladit i další dekorace. Jedním z jednoduchých tipů jsou naaranžované větvičky ve váze, na které lze zavěsit vánoční ozdoby. Holé větvičky společně s průhlednými baňkami s puntíky vytvoří minimalistický dojem, který jistě potěší všechny milovníky moderních Vánoc. Pokud si ale

na trendy až tak nepotrpíte, skvěle tato dekorace vynikne i v kombinaci s klasickými červenými a zlatými baňkami, které patří ke každoročním stálicím. K nazdobení svátečního stolu pak poslouží baňky s plochým dnem, ze kterých se jednoduše stanou krásné vázičky na smrkové jehličí – stačí odstranit záponku a přidat dekorační gumičku.

Jestliže máte navíc světelný řetěz, vytvoříte s jeho pomocí příjemné zákoutí. Do průhledné vázy k němu přidejte několik baněk, které budou krásně do prostoru odrážet světlo a vytvoří tak zajímavé ambientní osvětlení s nádechem Vánoc. Dekorace samozřejmě nemusí vytvářet pouze dospělí, mohou se zapojit i děti a svátečně si vyzdobit svůj pokoj třeba pomocí bavlněného provázku v kombinaci s vybranými vánočními ozdobami.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama