reklama

Tom Beckäuser: První sezóna v monopostu vyšla parádně!

reklama

Český fanoušek motoristického sportu před startem letošní sezóny Formule 4 v Oscherslebenu jen nevěřícně kroutil hlavou. Kdo je ten osmnáctiletý mladíček, který usedl do monopostu stáje Mücke a později i Cram? Ani nejzarytější fanda absolutně netušil. Jenomže boreček z Klecan u Prahy rozhodně nepropadl. Právě naopak!

Dlouho to vypadalo, že čeští příznivci monopostů letos ostrouhají. Po odchodu Josefa Záruby z Formule Renault nebyl nikdo v českých barvách, komu by mohli držet palce. Až se najednou objevil do té doby naprosto neznámý klučina, který však do solidně obsazeného německého a italského seriálu Formule 4 vtrhnul více než dobře. Poslední závody se dokonce pravidelně umisťoval na „bedně“ mezi nováčky. Přitom ať byste listovali anály nejrůznějších moto seriálu sebevíce, nic byste nenašli. Tom Beckhäuser totiž nejenže nejezdil motokáry, jako drtivá většina jeho soupeř. On ale vlastně nikdy nejel ani opravdové závody v autě, měl za sebou jen několik amatérských závodů ve Fordu Fiesta. První opravdový závod ale jel právě letos ve Formuli 4.

Kdekdo si tak ťukal na čelo a myslel si něco o ne úplně dobrém duševním zdraví jeho manažerů a vůbec lidí, kteří ho na trať mezi ostatní vlčáky klidně poslali. Dnes už ale nikdo ani neškytne, natož aby zapochyboval. Beckhäuser se totiž mezi závodníky se zkušenostmi z například motokárových či dalších závodů proháněl jako zkušený mazák. Opět tak dokázal, že s dobrým zázemím, které mu mimo jiné dodává i módní značka Camp David, lze dokázat spoustu věcí a realizovat sny, o kterých ještě před pár měsící věděli možná jen jeho blízcí. Jedno je jisté, o tomhle borci ještě hodně uslyšíme!

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama