reklama

Tour svatého Patrika vyvrcholí již tuto sobotu. Prahou projde poprvé i irský průvod

reklama

Oslavy svátku svatého Patrika budou letos doposud největší v ČR. Průvod, který je ve světových metropolích důležitou součástí oslav tohoto populárního irského svátku, zažijí letos poprvé totiž také obyvatelé a návštěvníci Prahy. Bubeníci, dudáci, v naší zemi žijící Irové, včetně irského velvyslance, a jejich přátelé vyrazí v sobotu v 15 hodin od Kampusu Hybernská a budou pokračovat po ose Staroměstské náměstí, Národní třída, Václavské náměstí a skončí okolo 16.30 opět v Hybernské. Připojit se k nim může každý, sraz je u Kampusu Hybernská od 14.30.

Oproti minulým rokům není program oslav bohatší jenom o průvod. Svatý Patrik 2018 nabízí více lokací, našlapanější program i větší zapojení návštěvníků, jedná se tak o multikulturní festival, který Česká republika v takové míře dosud nezažila. Účastníci se mohou aktivně zapojit nejenom v průvodu, ale také do dění v samotných lokacích, například v Open Mic v Rock Café či DJ škole v holešovickém 36 Underground. Tyto dvě lokace mají nejbohatší program a právě 36 Underground jej ještě posiluje. Vystoupí zde navíc současná hvězda urban scény Marpo a TroubleGang, která minulý týden vydala nové album a vyprodala Lucernu.

Mimo průvod má Tour sv. Patrika 2018 několik hlavních oficiálních spotů s bohatým programem. Prvním bude Tančící dům, konkrétně Glass bar v horním patře. Zde si můžete na start dát skleničku. Tančící dům bude při této příležitosti speciálně designován světelnými efekty do stylové zelené barvy.

Hlavním centrem oslav bude letos nově klub Rock Café na Národní třídě. Zde bude v hlavním sále probíhat již od odpoledních hodin Open Mic, který zahájí bohatý hudební program. Na ten naváže večerní série koncertů, které budou v klubu probíhat až do ranních hodin. Headlinerem bude irská punková kapela Blood or Whiskey.

Tato populární skupina vznikla v roce 1992 a je považovaná za opravdový klenot irské undergroundové a punk scény. Jejím charakteristickým zvukem je úderný a svižný punk s irskými prvky, který roztančil již stovky koncertních sálů a klubů. Svoji hudbu popisují jako mix The Dubliners a The Clash. Za svoji kariéru koncertovali po celém světě, vydali několik EP a čtyři alba. To poslední v roce 2014 s názvem „Tell the Truth and Shame the Devil“, které se setkalo s vynikajícím přijetím kritiky i posluchačů.

I letos se můžete v hlavním místě programu těšit na irského barda Travise O’Neilla a jeho kapelu His Cardinal Sins. Večerní program v Rock Café zahájí irská písničkářka Grainne Hunt, na ni naváže Travis O’Neill, poté nastoupí na pódium Blood or Whiskey a večírek uzavřou DJ Tomsn a DJ Maverick.

Druhým místem s našlapaným programem a velkou kapacitou bude neotřelý holešovický prostor 36 Underground. Zde si přijdou na své fanoušci urban style a hip-hopu. Hlavní stagi bude vévodit Marpo a Trouble Gang, který 5. 3. vydal očekávané album Dead Man Walking. Tuto last minute posilu v programu doplní nejaktuálnější zástupce irského hip-hopu Kojaque, který má také čerstvé album. Od 23. února je na světě jeho novinka Deli Daydreams a Praha je jedinou zastávkou jejich březnové tour mimo rodné Irsko, kde jejich hvězda rychle stoupá.

Dále vystoupí mladý dublinský rapper Luka Palm, slovenský rapper Zverina či česká kapela MoveBreakers, která poslední měsíce bourá kluby v ČR i zahraničí svojí originální fúzí elektronických beatů, živých nástrojů a neuvěřitelné energie na podiu. Sekundovat jim budou populární zástupci místní scény DJ Brada, DJ Bica feat. MC Luis De Fumés, Selektor Boldrik nebo rapper Douny. Na této urban scéně si budou moci návštěvníci také vyzkoušet školu DJingu nebo se u sklenky irské whisky Jameson pohupovat u beatboxu či tanečního vystoupení Shuffle Dancing School.

Dalším novým místem letošní pražské Tour sv. Patrika je kulturní a vzdělávací prostor Kampus Hybernská. Tento objekt, který spadá pod Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, bude už v pátek 16. března od 18. 30 hostit autorské čtení spisovatelky Lisy McInerney. Ta v Čechách představí svůj román Nádherná kacířství a pokřtí jeho aktuální český překlad, který se poté objeví v českých knihkupectvích. V sobotu 17. března si zde můžete vychutnat koncerty a workshopy na téma irské muziky, historie či degustaci whiskey Jameson. Pro tento program nešlo najít příhodnější místo, protože Hybernia znamená v latině Irsko.

V Praze to žije nejenom v centru a Holešovicích, ale také okolo ulice Krymská ve Vršovicích. A proto i do této atmosferické lokality letos nově zavítá Tour svatého Patrika. Kino Pilotů 17. 3. nabídne přehlídku irských filmů, které nejsou běžně v distribuci. Těšit se můžete na snímky Myles O’Reilly – This Ain’t No Disco Episodes III & IV (anglicky bez titulků 19:00 hod), Irskou královnu (s českými titulky 19:30 hod), Pokušitel (s českými titulky 21:30 hod) a Zabití posvátného Jelena (s českými titulky 21:45 hodin). Nedaleký Joshua Salon bude hlavním stylingovým prostorem, after party pak proběhne v Minimal baru.

Na všech místech nebudou samozřejmě chybět Jameson bary s drinky a další irské pochoutky. Připraveny jsou speciální Donuty od Donutera s polevou z Jameson whiskey, u 36 Underground bude přistaven Salt’n’Pepa foodtruck s irskýmy burgery s Jameson whiskey omáčkou. V Kampusu Hybernská se bude připravovat nejlepší Irská káva, návštěvníci se zde mohou také těšit na párování Jameson Caskmates se speciálem z minipivovaru Kosíř. A Rock café bude zásobeno službou DámeJídlo.cz.

Sledujte www.toursvatehopatrika.cz #BezeStrachu, #SvatyPatrik či Facebook Jameson, kde postupně najdete kompletní informace. Vstup do Rock Café a 36 Underground bude zpoplatněn, stačí si na jednom z těchto míst koupit za 150 Kč vstupenku a ta automaticky platí i do druhého prostoru. Předprodeje nejsou k dispozici, vstupenky lze zakoupit pouze na místě a ke vstupu dostane každý welcome drink Jameson. Na ostatní lokality je vstup zdarma, všude však od 18 let.

Pokud nemáte na 17. března ještě program,  svolejte kamarády a pojďte společně oslavit tento irský svátek přátelství a soudržnosti. A  pokud se do Prahy nedostanete, užijte si tuto událost ve více než 400 podnicích po celé ČR.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama