Tradiční Dny českého piva oslaví v plzeňských pivovarech speciálními prohlídkami pro veřejnost

Autor: dne 7 září 2018

Tradiční celorepublikovou akci Dny českého piva připomenou o posledním zářijovém víkendu také na místě nejpovolanějším – v plzeňských pivovarech Plzeňský Prazdroj a Gambrinus. O víkendu 29. a 30. září 2018se mohou návštěvníci těšit na ozvláštněné prohlídky, při kterých zavítají i do jinak nepřístupných míst.

Během prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj navštíví účastníci autentická místa, ve kterých se zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell. Uvidí stáčírnu, suroviny potřebné k výrobě piva a prohlédnou si také srdce pivovaru – varnu. Pouze v rámci Dnů českého piva budou moci nahlédnout i do „podsvětí varny“ – technického zázemí staré varny. Na závěr prohlídky si vychutnají nefiltrované nepasterizované pivo Pilsner Urquell načepované přímo z ležáckého dubového sudu v historických sklepích (pro starší 18 let).

Prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj začínají 29. a 30. září v 10:30, 12:45, 14:30 a 16:15 hodin, vstupné 250 Kč.

Na prohlídce pivovaru Gambrinus se návštěvníci dozvědí zajímavosti z pohnuté historie pivovaru a rovněž zjistí, z jakých surovin se pivo vyrábí. Poznají varní proces a navštíví i historické výrobní prostory pivovaru. Závěrem prohlídky představí zkušený výčepní zásady správné péče o pivo a prohlídku zakončí škola čepování s vydatnou degustací piv Gambrinus (pro starší 18 let).

Prohlídky pivovaru Gambrinus začínají 29. a 30. září v  10:00, 12:30, 15:00 a 17:30 hodin, vstupné 180 Kč.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď