reklama

Třetina mileniálů si myslí, že jsou pro hackery nezajímaví. Pletou se

reklama

Průzkum společnosti Kaspersky ukázal, že většina mileniálů hledá v rámci svého digitálního života určitou komfortní zónu, v níž hraje kyberbezpečnost jednu z nejdůležitějších rolí. Přesto se ale více než třetina z nich (37 %) domnívá, že jsou pro kyberzločince neatraktivním cílem.

Nejnovější globální report společnosti Kaspersky s názvem Propojenější než kdy dříve: jak si budujeme digitální komfortní zóny zkoumá, jak měníme své návyky s ohledem na maximální pohodlí umožněné moderními technologiemi. Jedním z hlavních zjištění je fakt, že mileniálové na jednu stranu kladou velký důraz na online bezpečnost, ve skutečnosti se ale na druhou stranu podle této teze neřídí.

Hodně mileniálů si myslí, že jsou pro hackery nezajímavým cílem, zároveň ale 36 % z nich uvádí, že by pro posílení svého digitálního bezpečí chtěli dělat více. Na pomyslném seznamu úkolů je však tato činnost pohřbena hluboko pod jinými aktivitami.

Protože současná situace přinutila mnoho lidí pracovat z domova, stal se domov technologickým centrem také pro mileniály. Ti nyní tráví na internetu v porovnání se začátkem roku bezmála o dvě hodiny více (1,8 hodiny) – čímž se jejich denní průměr zvýšil až na 7,1 hodin strávených online. Téměř polovina (49 %) v průzkumu uvedla, že si díky tomuto extra času na internetu více uvědomují rizika a nutnost ochrany spojené s digitálním světem. Mileniálové tráví většinu času na sociálních sítích, ale téměř dvě třetiny (61 %) tvrdí, že trend online randění z domova představuje pro jejich online bezpečnost problém.

Aby se před těmito problémy chránili, instaluje si polovina (52 %) generace Y aplikace pouze z oficiálních obchodů jako je Apple Store a Google Play. 49 % také nechává pravidelně proběhnout antivirovou kontrolu na každém ze svých zařízení, aby je tím chránili. Najdou se mezi nimi však také mazaní jedinci, kterých je dohromady 13 %, kteří se přiznali k používání sousedovy WiFi, aniž by o tom její majitel věděl.

„Rok 2020 je pro domácnosti po celém světě stran digitalizace přelomový. Vzhledem k tomu, že se na domácí pracoviště přesunula velká část populace, je naše závislost na digitálních technologiích obrovská. Proto jsme chtěli v průzkumu zjistit, jak moc tento rok ovlivnil naše chování a pocity v rámci digitálního světa a nakolik jsme pohodlní co se týče digitálních technologií. Není překvapením, že mileniálové vnímají důležitost digitální bezpečnosti a uvědomující si ji o to více, jak se stírají rozdíly mezi prací a domovem. Zjištění nám tak pomohou optimalizovat bezpečnost mileniálů a dalších uživatelů,“ říká Andrew Winton, vice prezident marketingu ve společnosti Kaspersky.

Aby vaše zařízení a osobní údaje zůstaly na internetu chráněny, společnost Kaspersky mileniálům doporučuje:

  • – Věnujte pozornost autenticitě webových stránek. Nenavštěvujte webové stránky, dokud si nejste jisti, že jsou legitimní a začínají na „https“. Zkuste si najít recenze na weby, které se vám zdají podezřelé
  • – Mějte přehled o svých online účtech, abyste měli povědomí o tom, které služby a webové stránky mohou ukládat vaše osobní údaje
  • – V nastavení svého smartphonu zablokujte instalaci programů z neznámých zdrojů a nainstalujte pouze aplikace z oficiálních obchodů s aplikacemi
  • – Začněte používat „Privacy Checker“,  díky němuž zajistíte vysokou úroveň soukromí svých profilů na sociálních médiích. Třetím stranám tak ztížíte hledání vysoce osobních informací
  • – Používejte aplikaci Kaspersky Security Cloud s funkcí monitorování domácí sítě, která může odesílat upozornění a varování v reálném čase všem ohroženým zařízením v domácnosti a okamžitě detekovat narušení Wi-Fi sítě.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama