reklama

Po tříleté přestávce samé uspěchy: Richard Chlad jr. je spokojený

reklama

Po tříleté přestávce se Richard Chlad jr. vrátil k okruhovému závodění. A jakoby na něm pauza ani nebyla znát přesto, že seděl za volantem Audi R8 LMS Ultra spec. GT3. Tedy ve voze, který do té doby ani neměl možnost testovat. I tak pro něj totiž okruhová sezóna skončila nad očekávání dobře.

Dalo se očekávat, že v prvních závodech nebude ve výsledkové listině pokaždé nejvýše. Potřeboval se sžít s technikou, na nové auto si zvyknout. Tahle „seznamovačka“ však ale trvala k nemilému překvapení soupeřů jen krátce. Prakticky od prvního závodu se zlepšoval a sbíral důležité body do šampionátu. „Od třetího podniku v Polské Poznani jsme si, i přes relativně velké množství smůly, odvezli z každého závodního víkendu vždy alespoň jedno vítězství,“ usmíval se spokojený závodník. Před posledním podnikem v Brně ztak stále držel naději na celkový triumf v šampionátu ESET. A i když v Moravě přišly technické problémy s motorem jeho Audi, podařilo se mu zvítězit. „Do nedělního sprintu jsme si půjčili BMW M6 GT3 od týmu Trevor Racing. Vyhráli jsme a dohnali ztrátu.“

Na titul v Evropské Centrální Zóně však Richrad nakonec přeci jen nedosáhl o pouhých pár bodíků. „Uteklo nám to kvůli neúčasti na Maďarském Pannoniaringu, tudíž se letos musíme spokojit s titulem vicemistra. Ale příští rok se o prvenství pokusíme znovu,“ slibuje úspěšný jezdec, který je s konečným výsledkem spokojený. „Díky tomuto úspěchu, pozitivní podpoře okolí a soutěživosti se příští rok chceme zúčastnit světového šampionátu Blancpain Endurance. Těšíme se, že porovnáme síly s celosvětovou špičkou,“ plánuje Chlad. Nezbývá, než mu držet palce.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama