reklama

Turistický průvodce po Íránu, zemi pohádek Tisíce a jedné noci

reklama

Hledáte-li mimořádné cestovatelské zážitky, vypravte se do Íránu. Navzdory politické propagandě patří Írán k nejbezpečnějším zemím Blízkého východu, a pokud přestojíte bariéru byrokracie a povinnost zahalení vlasů žen, odměna za toto nepohodlí bude velkolepá. Írán je země, která si stále udržuje tajemné kouzlo pohádek Tisíce a jedné noci. Krajina nabízí neuvěřitelné kontrasty od rozlehlých pouští s oázami po věčně zasněžené vrcholky hor, hluboké lesy, čajové plantáže i extrémní tropické ovzduší Perského zálivu.

Navštivte íránská města a nenechte si ujít rozlehlý teheránský bazar, zahrady a mosty Isfahánu nebo Šíráz, poetické město růží, u něhož se nacházejí ohromující ruiny Persepolis – starověkého města, jež bývalo výstavní metropolí Perské říše. Nezapomeňte ani na Jazd, pouštní město fungující téměř 7000 let. Množství historických artefaktů je v Íránu tak velké, že si vybere i nejnáročnější obdivovatel minulosti. Příznivci outdoorových aktivit zde najdou mnoho příležitostí k lyžování, pěší turistice či trekům na kole. Vaší pozornosti by neměly ujít ani íránské šperky, umělecké předměty a suvenýry, z nichž k nejhodnotnějším patří koberce.

Aktualizované vydání průvodce po Íránu vydavatelství Bradt je kvalitní cestovní příručka zahrnující vše, potřebuje zájemce o cestu do této země. Kniha obsahuje praktické pokyny pro cestu a obsáhle seznamuje s historií, geografií, přírodou i politickou situací Íránu. Samotný průvodce je věnovaný samotnému průvodci – má deset kapitol, které postupují od pomyslného centra, jímž je hlavní město Teherán, ke stále vzdálenějším provinciím. Závěrečné přílohy obsahují užitečné fráze v jazyce farsí a glosář. Průvodce obsahuje barevný úvod a přehledné mapy.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama