reklama

Tváře Primy věnovaly svá umělecká díla do charitativní aukce

reklama

Skupina Prima ve spolupráci s Galerií Cermak Eisenkraft pořádá 15. září charitativní aukci uměleckých děl známých tváří televize Prima. Celá výsledná částka poputuje Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda, který ji použije na vybavení domu, který se staví v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Ten bude poskytovat útočiště i místo pro odpočinek rodinám zde dlouhodobě hospitalizovaných či vážně nemocných dětí. Do aukce se může zapojit široká veřejnost, probíhat bude od 1. září online na platformě LiveBid, která je dalším partnerem projektu.

Charitativní dražba výtvarných děl, která vytvořily známé osobnosti spojené s televizí Prima, si klade za cíl finančně podpořit Nadační fond Dům Ronalda McDonalda při pořízení vybavení domu, který nyní staví v areálu motolské nemocnice. Své obrazy do aukce věnovaly herečky Eva Burešová, Adéla Gondíková či Klára Cibulková, Regina Řandová, Bára Fišerová a Annette Nesvadbová, jež doplnily Pavlína Danková a Lenka Hornová. K nim se připojili herci Ota Jirák s Václavem Knopem a moderátor Petr Vágner. Uměleckou černobílou fotografii přidal i Igor Chmela a svou litografií přispěla herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová. Nejmladší generaci pak na aukci zastupuje obraz influencerky Djany a akvarely dětí Lukáše Langmajera, kterým slavný herec při tvorbě pomáhal. Další položkou na aukci bude i návrh šatů vytvořený exkluzivně pro tuto příležitost známým módním návrhářem Osmanym Laffitou. Vydražitel či vydražitelka se pak může těšit na skutečné šaty tohoto významného návrháře dle vlastního výběru, které budou vyrobeny přesně na míru.

„Jsme nadšení z toho, kolik známých tváří mělo chuť a zapojilo se do tohoto našeho projektu na podporu dobré věci. Díla jsou krásná a originální a věříme, že se aukce zúčastní hodně lidí i fanoušků televize Prima. Celý výtěžek bude věnován na vybavení domu, který pomůže rodinám. Vždyť co je víc, než když může být rodina spolu, a to především v takových situacích, jako je onemocnění a hospitalizace dítěte,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

„Skupina Prima dlouhodobě pomáhá vybraným organizacím i projektům, a to nejen mediálním prostorem či finančně, ale také zapojením známých tváří, které diváci znají z televizních obrazovek. Všechny tyto aspekty se nám propojily i v rámci charitativní dražby, kdy šestnáct známých tváří televize Prima věnovalo svá umělecká díla. Jejich vydražením podpoříme vybavení Domu Ronalda McDonalda v areálu motolské nemocnice, jenž poskytne potřebné zázemí pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Věříme, že pro diváky bude možnost vlastnit originály od oblíbených tváří přitažlivá, a zároveň je bude těšit pocit, že podpořili dobrou věc,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima.

Aukci, která se uskuteční 15. září, povede licitátor David Železný z Galerie Cermak Eisenkraft a zúčastní se jí partneři nadačního fondu, franšízanti restaurační sítě McDonald’s i další dražitelé. Televizi Prima zde budou reprezentovat herci ze seriálu Slunečná. Do aukce se mohou zapojit také všichni zájemci z řad široké veřejnosti, a to na aukčním portálu LiveBid, kde bude dražba zahájena 1. září. LiveBid poskytl svůj prostor pro tuto aukci zcela zdarma.

„S Fakultní nemocnicí Motol spolupracovala galerie Cermak Eisenkraft na charitativních projektech již v minulosti, a i tentokrát jsme s radostí přijali možnost alespoň malým dílem přispět k tomuto významnému projektu. Díky Domu Ronalda McDonalda získají vážně nemocné děti možnost trávit co nejvíce času se svými nejbližšími. A to je hodnota, kterou nelze vyjádřit penězi ani jinou veličinou. Vydražitelé díky této aukci získají nejen výtvarné dílo, ale i oprávněný pocit, že k této hodnotě provždy přispěli,“ uvádí licitátor dražby David Železný.

Výtěžek dražby poputuje na konto Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, který letos na jaře zahájil stavbu domu v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Ten bude určen rodinám zde hospitalizovaných dlouhodobě či vážně nemocných dětí. Rodinám tak poskytne zázemí a prostor pro odpočinek, co je však nejdůležitější – umožní jim být stále spolu i v nelehkých životních okamžicích. Stavba tohoto typu je první v České republice a potřebný prostor i soukromí poskytne v rámci jednadvaceti pokojů pro až čtyři členy každé rodiny, pro setkávání a vzájemnou podporu budou určeny společné prostory jako kuchyně s jídelnou, obývací pokoj, pro děti bude k dispozici herna, pro rodiče pracovna. Dům se stane součástí celosvětové sítě těchto zařízení, kterých je v současné době již téměř 400.

Fakultní nemocnice v Motole nebyla pro tento projekt vybrána náhodně – nachází se v ní největší onkologické a hematologické centrum pro děti a další specializovaná pracoviště, včetně Dětského kardiocentra. Navíc je většina dětských pacientů v Motole mimopražských.„Když je rodina postavena před těžkou realitu dlouhodobé nemoci svého dítěte, je důležité, aby měla klid a co možná nejlepší podmínky k řešení nastalé situace. Toto zázemí poskytne náš Dům. Několik desítek milionů korun jsme již do výstavby vložili, ale další peníze jsou třeba ještě na jeho zařízení. Věříme, že aukce bude úspěšná a výtěžek nám pomůže dům vybavit tak, aby rodinám poskytoval co největší komfort a aby se v něm cítily co možná nejlépe,“ dodává Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama