reklama

Tyhle holky na to mají: Uvidíme mladé akrobatické lyžařky na olympiádě v Pekingu?

reklama

Ve velkém světě sportu se teprve rozkoukávají. Přesto nemají akrobatické lyžařky Terezie Steffanová a Sabina Balšánová malé cíle. Na Evropském poháru v Bělorusku v těchto dnech dělají první odvážné krůčky, přesto už pokukují po olympiádě v Pekingu.

Věkem ještě juniorky, v hlavě už to však mají celkem slušně srovnané. Možná je to i tím, že šéftrenérem akrobatických lyžařů je Lukáš Vokatý, který se vinou zranění jen těsně nedostal na olympijské hry ve Vancouveru. „Jdeme pomalu, nechceme nic uspěchat. Holky se rozkoukávají, zjišťují, osahávají si závody. Tak to je správné. Zároveň samozřejmě pořád tvrdě makáme, každý den se svému snu přibližujeme,“ usmívá se Vokatý. Pokud má někdo mladé slečny na vrchol čtyřletého období dovést, pak je to právě on. Jako bývalý špičkový závodník přesně ví, o čem to je a co je potřeba udělat, aby se dostavil kýžený úspěch.

Terezie a Sabina mají za sebou první závod Evropského poháru v běloruském Raubichi. Obě skončily v první desítce. Ano, pravda. Obě zároveň uzavřely výsedkovou listinu. „Bylo to přesně podle očekávání. Nejsme ve fázi, kdybychom jezdily takové závody vyhrávat,“ má jasno Vokatý. Češky čekají ještě dva závody v rámci EP, pak pár dní soustředění a juniorský světový šampionát, který se koná na stejném místě. Jisté je, že ač se momentálně neumisťují mezi nejlepšími, není to důvod k panice. Stav je přesně takový, jaký má být. Kdo dnes nevěří, může se za čtyři roky hodně divit…

Foto: Facebook/Czech Aerials Team

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama