reklama

Ultimátní hodnocení zábavních parků v Evropě

reklama

 Evropa nabízí obrovské množství zábavních parků. Podle zprávy Mezinárodní asociace zábavních parků a atrakcí jich je až 307.1 Online srovnávací portál ShopAlike se proto rozhodl připravit Ultimátní hodnocení zábavních parků v Evropě, které Vám pomůže najít přesně to, co hledáte.

Ať už jste adrenalinový nadšenec, nebo hledáte tip na víkendový výlet s dětmi, na tomto seznamu najdete to pravé ořechové. 

Největší zábavní parky v Evropě! 

V Evropě najdete mnoho parků, ve kterých se klidně můžete toulat i týden a ještě se ani nezačnete nudit. Neztratit se v nich, to je skutečné umění! Infografika od ShopAlike Vám za pomoci veřejně dostupných informací představí pět těch největších, na základě rozlohy a ročního počtu návštěvníků. Absolutním vítězem v kategorii obrovských lunaparků je Disneyland v Paříži, který se svou rozlohou 19,425 km² překoná i Monako (2.02km²), Gibraltar (6.7km²) a Vatikán (0.44km²) dohromady! 

Nejlepší parky pro adrenalinové nadšence! 

Zábavní parky jsou zde pro všechny. Některé se zaměřují spíše na rodinné zážitky a jiné se naopak snaží přilákat návštěvníky hledající vzrušení. V kategorii zábavních parků s nejlepšími horskými dráhami najdete přehled top parků pro fanoušky extrémů. Nejvyšší a nejrychlejší horskou dráhu najdete například ve španělském Feri Land. Horskou dráhu s nejvyšším počtem inverzí zase v Alton Towers v Británii.2 

Nejlepší zábavní parky pro rodiny! 

Co je lepší než zábavní park? Zábavní park s aquaparkem a hotelem! Pokud hledáte tip na víkendový výlet s dětmi, tyto parky jsou přesně pro Vás! Na seznamu najdete evropské zábavní parky nejvíce orientované na rodiny, které mají i aquapark a možnost ubytování. Například v parku Energylandia si můžete užít víkend s rodinou již za 2045 Kč na den. V této ceně však není zahrnut vstup do aquaparku. 

Nejstarší zábavní parky v Evropě! 

Tato kategorie je tím pravým pro milovníky historie. „Starý kontinent“ totiž nabízí množství starých lunaparků. Tipnete si však, kolik let má ten skutečně nejstarší? Dyrehavsbakken v Dánsku má již neuvěřitelných 435 let! Tento zábavní park vznikl ještě za života Williama Shakespeara a dobou své existence tak trumfne většinu současných evropských států. 

Zábava v Česku! 

A co u nás doma? ShopAlike se podíval na to, kde se v Česku dá najít (i adrenalinová) zábava u vody a vybral pro Vás pět oblíbených českých aquaparků. Na prvním místě najdete Aquapalace Praha. Webová stránka parku sice neuvádí, kolik má přesně bazénů, dozvíte se zde však, že jde o největší aquapark ve střední Evropě, s 12 tobogány, divokou řekou, 17 vířivkami a neuvěřitelným množstvím 

atrakcí. Den plný zábavy zde jednoho dospělého stojí 759 Kč. Následuje Aqualand Moravia v Pasohlávkách u Brna. Pyšní se 14 bazény a 20 tobogány a skluzavkami. Denní lístek pro dospělého zde vyjde na 749 Kč. Pobavit se můžete i v Aquaparku Olomouc, kde za vstup do vnitřního areálu a letního parku se 7 bazény a 5 tobogány a skluzavkami zaplatíte dohromady 560 Kč. V Aquaparku Uherské Hradiště zaplatí jeden dospělý za vstup do vnitřní zóny se zábavným bazénem a tobogány a do letního parku celkem 460 Kč na den. Aquaforum Františkovy Lázně Vám zase nabízí 7 bazénů a 4 tobogány a skluzavky za 350 Kč na 4 hodiny. 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama