reklama

Únorové tipy z Divadla Na zábradlí: Setkání s Janem Přeučilem, Hamleti a novinka Persony

reklama

Jan Přeučil patří k výrazným osobnostem spojeným s Divadlem Na zábradlí, které si během celé sezony nejrůznějšími formami připomíná 60. výročí založení. Na jevišti proslulé pražské scény prožil 33 let a vytvořil spoustu postav v klasických i moderních hrách. Herec vládnoucí osobitým hlasem a projevem se na Zábradlí vrátí 27. února, aby v rámci unikátního pořadu Setkání s legendou od 18 hodin ve foyer zavzpomínal na klíčovou část svého hereckého života. Vstup je zdarma.

Do zákulisí divadelního světa dá 5. 27. února od 19:00 nahlédnout původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková Hamleti. Divadlo jako téma samo o sobě – herecký život, hraní, předstírání, markýrování… Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? V rolích Hamletů excelují Jana Plodková, Petr Čtvrtníček, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Jakub Žáček, Ivan Lupták a Václav Vašák.

Nový autorský počin Jana Mikuláška, inscenace Persony, je na programu 8., 13. 25. února. Persony jsou inspirovány dílem proslulého Ingmara Bergmana, tvůrci vycházeli především z jeho filmových scénářů, snové i psychologické motivy ožijí na scéně Zábradlí v imaginativní kaleidoskop. V blíže neurčitém bytě se odehrají zhuštěná dramata v podání osmi herců: Dita Kaplanová, Magdaléna Sidonová, Jana Plodková, Petra Bučková, Barbora Bočková, Jiří Vyorálek, Jakub Žáček a Vojtěch Vondráček. S každým novým příchozím startuje i nový příběh – střídají se zde tváře, osudy, příběhy i nálady. Severní vítr je krutý….

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama